Genel

Kırıkkale'de "Millet Kıraathanesi" açıldı


Kırıkkale'de "Millet Kıraathanesi" açıldı - Kitap ve dinlenme alanlarının olduğu kıraathanede, kitap okumaya gelenlere ücretsiz ikram yapılıyorKIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Belediyesince "Millet Kıraathanesi" açıldı.


Kitaplar ve dinlenme alanlarının olduğu kıraathanede, kitap okumaya gelenlere ücretsiz ikramda bulunuluyor.

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Hüseyin Kahya Parkı'ndaki açılışta yaptığı konuşmada, mutlu ve memnun olduklarını belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla tüm Türkiye'ye yayılacak millet kıraathanesini Kırıkkale'de de açtık." dedi.

Bunu mahallelere de yayarak devam ettireceklerini ifade eden Saygılı, "Burada vatandaşlarımızın rahat bir şekilde sohbet edeceği, kitap okuyacağı güzel bir mekan oldu. Bu bizim kültürümüzde olan bir şey. Kültürümüzde olan bir şeyi de hep birlikte devam ettirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Burada bütün hizmetler ücretsizdir. Belediyemiz tarafından karşılanmaktadır. Hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

73 yaşındaki emekli Halil İbrahim Erciyas da "Kırıkkale için çok güzel bir hizmet oldu. Çok memnun olduk. Burada isteyen kitabını okur, isteyen gazetesini okur. Yapılan bu hizmetten gurur duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Başkan Saygılı ve beraberindeki vatandaşlar, kurdele keserek kıraathanenin açılışını gerçekleştirdi.
Kırıkkale'de "Millet Kıraathanesi" açıldı

Kırıkkale Belediyesince "Millet Kıraathanesi" açıldı. Kitaplar ve dinlenme alanlarının olduğu kıraathanede, kitap okumaya gelenlere ücretsiz ikramda bulunuluyor.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Kırıkkale
Salı
20 Kasım 2018
Rüzgar 11,1 km/h
Çok bulutlu
14 °
14°
Diğer Kırıkkale Günleri İçin Tıklayın
Stüdyo buz kesi

Stüdyo buz kesi

Süper kahramanların çocukları olsa nasıl görünürdü

Süper kahramanların çocukları olsa nasıl görünürdü

Hangi yağ neye iyi gelir?

Hangi yağ neye iyi gelir?

Kandilde camiler doldu taştı

Kandilde camiler doldu taştı

En Çok Okunanlar