Genel

Kırklareli'de FETÖ'nün "imam yapılanması'' davasında ara karar


Kırklareli'de FETÖ'nün "imam yapılanması'' davasında ara karar - Ara kararda, 4 sanığın tutukluluk halinin devamına hükmedildi KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) ''imam yapılanması'' davasında ara karar verildi.Kırklareli 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, örgütün mütevelli heyetinde bulundukları iddia edilen eski cami imamları 4'ü tutuklu, 1'i tutuksuz sanık ile avukatları hazır bulundu.

Duruşma, mahkemeye sunulan belgelerin okunması ile başladı.

Sanık ve avukatlarının gelen bilgilere ilişkin savunmalarının ardından Cumhuriyet Savcısı İbrahim Topaldemir, mütalaasını verdi.

Topaldemir, mütalaasında tutuklu sanıklar Ali Kutlugün, Hayri Öz, Cemil Çorbacı ve Ali Balı ile tutuksuz sanık H.Ö'nün "silahlı terör örgütü yöneticiliği" ve "silahlı terör örgütüne üye olmak'' suçundan hüküm verilmesini istedi.

Mütalaanın ardından savunma yapan tutuklu sanıklardan Ali Kutlugün, kendisinin çok dürüst bir insan olduğunu öne sürerek, 17-25 aralık sürecinden sonra FETÖ'nün hiç bir toplantısına katılmadığını iddia etti.

Kutlugün, seçimlerde de hangi partiye oy verdiğini fotoğraflayarak mahkemeye sunduğunu kaydetti.

Diğer sanıklarında savunmasının ardından bir süre ara verilen duruşmada, Mahkeme Başkanı Vahdet Yeltepe, 4 sanığın tutukluluk halinin devamına hükmetti.

Duruşma, 14 Şubat'a ertelendi.İkindi Vaktine Kalan Süre

Kırklareli
Pazartesi
22 Ekim 2018
Rüzgar 16,7 km/h
Aralıklı bulutlar
18 °
11° 18°
Diğer Kırklareli Günleri İçin Tıklayın
Nehre düşen araçtaki aileyi kurtardı

Nehre düşen araçtaki aileyi kurtardı

En Çok Okunanlar