Genel

Kızılırmak'ta kaybolan gencin cesedi bulundu


Kızılırmak'ta kaybolan gencin cesedi bulundu KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de, girdiği Kızılırmak'ta kaybolan gencin cesedine ulaşıldı.


Karaboğaz köyünün Kızılırmak kıyısında 2 gün önce suya girdikten sonra kaybolan Raşit Tekin'in (22) bulunması için çalışmalara devam edildi.

Jandarma ekipleri kıyı taramalarını sürdürürken, AFAD görevlileri de su botlarıyla belli aralıklarla akıntı bölgesini kontrol etti. Konya ve Ankara'dan gelen dalgıç ekipleri ise derin dalmalar yaparak suyun akıntısına göre gidiş bölgesini tespit etmeye çalıştı.

Yamula ve Hirfanlı barajlarının kapakları kapatılarak suyun debisinin düşürülmesi de çalışmaları kolaylaştırdı.

Dalgıçların çalışması sonucu Raşit Tekin'in cesedinin, suya girdiği alanın yaklaşık 700 metre ilerisinde sazlıkların dibinde olduğu tespit edildi. Tekin'in cesedi, AFAD ve dalgıç ekiplerince sudan çıkarıldı.

Arama çalışmalarının yapıldığı alanda bekleyen Tekin'in ailesi ve yakınları acı haber üzerine fenalaştı.

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürülen cesedin, ön incelemenin ardından otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumuna gönderileceği öğrenildi.Kızılırmak'ta kaybolan gencin cesedi bulundu

Karaboğaz köyünün Kızılırmak kıyısında 2 gün önce suya girdikten sonra kaybolan Raşit Tekin'in (22) bulunması için çalışmalara devam edildi. Dalgıçların çalışması sonucu, suya girdiği alanın yaklaşık 700 metre ilerisinde sazlıkların dibinde olduğu tespit edilen Tekin'in cesedi, AFAD ve dalgıç ekiplerince sudan çıkarıldı.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Kırşehir
Perşembe
15 Kasım 2018
Rüzgar 7,4 km/h
Aralıklı bulutlar
7 °
-3°
Diğer Kırşehir Günleri İçin Tıklayın
22. İstanbul Tiyatro Festivali 17 Kasım´da başlıyor

22. İstanbul Tiyatro Festivali 17 Kasım´da başlıyor

PFDK tarafından verilen rekor cezalar

PFDK tarafından verilen rekor cezalar

Kas yapan en iyi besinler nelerdir?

Kas yapan en iyi besinler nelerdir?

3 milyon liralık 'yapay resif'ler balık popülasyonunu artırdı

3 milyon liralık 'yapay resif'ler balık popülasyonunu artırdı

En Çok Okunanlar