Genel

Köy halkından Zeytin Dalı Harekatı'na destek


Köy halkından Zeytin Dalı Harekatı'na destek - Kırıkkale'de köylüler harekata katılmak için askerlik şubesine başvurduKIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Kazmaca köylüleri, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye'nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak için askerlik şubesine başvurdu.


Kazmaca köyü muhtarı Cahit Öner ve 30 köylü, harekata katılan askerlerin yanında olmak için askerlik şubesine dilekçe verdi.

Muhtar Öner, Afrin bölgesinde teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nı desteklediklerini söyledi.

Köylüler olarak ellerinden gelen her şeyi yapmak istediklerini belirten Öner, "Köyde duramıyoruz. Haberleri izliyoruz sürekli. Biz de asker olmak istiyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Bizler askerimiz ve ordumuzun yanındayız. Köylü olarak toplandık. Askere gidip Mehmetçiğimize destek vermek istiyoruz. Köyümüzün tüm erkekleri burada. 30 köylümüzle birlikte başvuruda bulunduk. Hepimiz asker olmak istiyoruz." dedi.

Askerlerle hatıra fotoğrafı çektiren köylüler, daha sonra köylerine döndü.

Köy halkından Zeytin Dalı Harekatı'na destek

Kırıkkale Kazmaca köylüleri, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye'nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak için askerlik şubesine başvurdu.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Kırıkkale
Salı
21 Ağustos 2018
Rüzgar 9,3 km/h
Çoğunlukla güneşli
32 °
15° 32°
Diğer Kırıkkale Günleri İçin Tıklayın
TARİHTE BUGÜN: YERMÜK SAVAŞI

TARİHTE BUGÜN: YERMÜK SAVAŞI

Kanseri azaltan madde bu sebzelerde var

Kanseri azaltan madde bu sebzelerde var

İnsanların en ilginç korkuları

İnsanların en ilginç korkuları

Vahşi doğanın davetsiz misafirler

Vahşi doğanın davetsiz misafirler

En Çok Okunanlar