Genel

Kurbanlıklarda ikramiye hareketliliği


Kurbanlıklarda ikramiye hareketliliği - Eskişehir'de kurulan hayvan pazarında, emeklilere bugün ödenmeye başlanan bayram ikramiyelerinin de etkisiyle alışveriş hareketlendi - Hayvan yetiştiricisi Ümit Yaşar Kara: "Emeklilere verilen bin liralık ikramiyelerle kurbanlık ayırtan çok insanımız var"ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de kurulan hayvan pazarında, emeklilere bugün ödenmeye başlanan bayram ikramiyelerinin de etkisiyle alışverişler yoğunlaştı.


Çifteler ilçesinden hayvan pazarına küçükbaş kurbanlık getiren Mustafa Bahar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 45 yıldır hayvan alım satım işleriyle uğraştığını belirterek, Kurban Bayramı'nda yapacakları satıştan umutlu olduklarını söyledi.

Bahar, küçükbaş kurbanlıkların fiyatının iriliğine göre bin ile bin 600, büyükbaş hayvanların ise 6 ile 17 bin lira arasında değiştiğini ifade ederek, hükümet tarafından emeklilere verilen bin lira bayram ikramiyenin, ekonomiye önemli etkisi olacağını kaydetti.

Sürü sahibi Ümit Yaşar Kara da bin lira ikramiyenin faydasını gördüklerini söyledi. Çifteler ilçesinden getirdikleri küçükbaş hayvanın çoğunu sattıklarını, ellerinde az sayıda hayvanın kaldığını anlatan Kara, şunları dile getirdi:

"Kurban Bayramı'na sayılı günler kala insanlarımız pazarlara gelmeye başladı. Geçen yıla oranla aşırı bir hayvan yok. Allah herkese de kesmeyi nasip etsin. Emeklilere verilen bin liralık ikramiyelerle kurbanlık ayırtan çok insanımız var. Allah razı olsun Cumhurbaşkanımızdan. Çok memnunuz. Bu vatan bizim, bir karış toprağını ne avroya ne de dolara veririz. 15 Temmuz'un nasıl üstesinden gelmişsek bu kur artışının da üstesinden geleceğiz."Kurbanlıklarda ikramiye hareketliliği

Eskişehir'de kurulan hayvan pazarında, emeklilere bugün ödenmeye başlanan bayram ikramiyelerinin de etkisiyle alışverişler yoğunlaştı. Sürü sahibi Ümit Yaşar Kara da bin lira ikramiyenin faydasını gördüklerini söyledi. Çifteler ilçesinden getirdikleri küçükbaş hayvanın çoğunu sattıklarını, ellerinde az sayıda hayvanın kaldığını söyledi.Kurbanlıklarda ikramiye hareketliliği

Eskişehir'de kurulan hayvan pazarında, emeklilere bugün ödenmeye başlanan bayram ikramiyelerinin de etkisiyle alışverişler yoğunlaştı.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Eskişehir
Salı
25 Eylül 2018
Rüzgar 20,4 km/h
Çok bulutlu
21 °
21°
Diğer Eskişehir Günleri İçin Tıklayın
Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

En Çok Okunanlar