Genel

Mauritius Devlet Başkanı Gurib Nevşehir'de


Mauritius Devlet Başkanı Gurib Nevşehir'de - Mauritius Cumhuriyeti Devlet Başkanı Ameenah Gurib, Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen'i ziyaret etti - Gurib: "Türkiye çok önemli kültür, tarih ve doğal zenginliklere sahip bir ülke.


Bu ziyaretimde ülkenin farklı yerlerini gezerek, bizzat gözlem yapma imkanım oldu. İleriki süreçte de Türkiye'ye yönelik ziyaretlerimi sürdürmeyi düşünüyorum"

NEVŞEHİR (AA) - Doğu Afrika'daki ada ülkesi Mauritius Cumhuriyeti'nin Devlet Başkanı Ameenah Gurib, Nevşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezleri gezmek için ailesiyle Nevşehir'e gelen Gurib, beraberinde ülkesinin Türkiye Fahri Konsolosu Kemal Öncül ile Belediye Başkanı Atilla Seçen ile bir araya geldi.

Kapadokya'ya ilk kez geldiğini ve bölgenin doğal güzelliklerine hayran kaldığını belirten Gurib, "Türkiye çok önemli kültür, tarih ve doğal zenginliklere sahip bir ülke. Bu ziyaretimde ülkenin farklı yerlerini gezerek, bizzat gözlem yapma imkanım oldu. İleriki süreçte de Türkiye'ye yönelik ziyaretlerimi sürdürmeyi düşünüyorum." dedi.

Belediye Başkanı Seçen de Gurib'i konuk etmekten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Nevşehir'in tarihte bir çok medeniyete ev sahipliği yapan, huzur, barış ve kardeşlik kenti olduğunu kaydeden Seçen, bölgenin özellikleri ile ilgili Gurib'e bilgi aktardı.

Seçen, "Binlerce yıllık köklü tarihi, yeraltı şehirleri, peribacaları ve doğası ile dünyada benzeri olmayan Kapadokya'da, tarih boyunca farklı din ve inancı paylaşan insanlar, barış ve kardeşlik içerisinde yaşamıştır. Nevşehir, tarihte hiç savaş olmayan ender coğrafyalarından biridir." diye konuştu.

Başkan Seçen, Gurib'e yöresel el sanatı ürünlerinden amfora hediye etti.Mauritius Devlet Başkanı Gurib Nevşehir'de

Doğu Afrika'daki ada ülkesi Mauritius Cumhuriyetinin Devlet Başkanı Ameenah Gurib (sağda), Nevşehir Belediyesini ziyaret etti. Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezleri gezmek için ailesiyle Nevşehir'e gelen Gurib, Belediye Başkanı Atilla Seçen (solda) ile görüştü.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Nevşehir
Perşembe
15 Kasım 2018
Rüzgar 7,4 km/h
Çoğunlukla güneşli
6 °
-4°
Diğer Nevşehir Günleri İçin Tıklayın
Ahıska Türklerinin Ahıska´dan sürülmesi - Tarihte bugün 14 Kasım  1944

Ahıska Türklerinin Ahıska´dan sürülmesi - Tarihte bugün 14 Kasım 1944

Uzay ülkesi Asgardia'nın vatandaşlık ücreti belli oldu!

Uzay ülkesi Asgardia'nın vatandaşlık ücreti belli oldu!

Denizlerin en korkunç ve ilginç canlıları

Denizlerin en korkunç ve ilginç canlıları

Kas yapan en iyi besinler nelerdir?

Kas yapan en iyi besinler nelerdir?

En Çok Okunanlar