Genel

Mayın arama köpeği "Ayevi" Afrin'de Mehmetçik'in gözü olacak


Mayın arama köpeği "Ayevi" Afrin'de Mehmetçik'in gözü olacak - Özel eğitimli mayın arama köpeği, Bingöl 49.


Komando Tugay Komutanlığında görevli 200 komando ile Afrin'e gönderildi

BİNGÖL (AA) - Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ'a yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak üzere Bingöl'den 200 komandonun yanı sıra mayın arama köpeği "Ayevi" bölgeye gönderildi.

Bingöl Havalimanı'nda düzenlenen uğurlama töreninde, 49. Komando Tugay Komutanlığında özel eğitilen ve meskun mahallerde tecrübe sahibi olan 200 komando eşliğinde uçağa bindirilen Ayevi, mayın arama konusunda Mehmetçik'in gözü olacak.

Gemlik Askeri Veterinerlik Okulunda eğitilerek bir yıl önce Bingöl 49. Komando Tugayı emrine verilen labrador cinsi 7 yaşındaki dişi köpek Ayevi'nin, Bingöl, Muş ve Bitlis'te, terörle mücadele kapsamında karayolu mayın arama, el yapımı patlayıcı ve operasyon faaliyetlerinde yer aldığı öğrenildi.

Mayın arama köpeği "Ayevi" Afrin'de Mehmetçik'in gözü olacak

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ'a yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak üzere Bingöl'den 200 komandonun yanı sıra mayın arama köpeği "Ayevi" bölgeye gönderildi.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Bingöl
Cuma
25 Mayıs 2018
Rüzgar 9,3 km/h
Kısmen güneşli
25 °
12° 25°
Diğer Bingöl Günleri İçin Tıklayın