Spor

Milli boksörlerden çevre duyarlılığı


Milli boksörlerden çevre duyarlılığı - Kastamonu'da, Macaristan'da yapılacak Dünya Şampiyonası'na hazırlanan Genç Kız Boks Milli Takımı'nın sporcuları, kamp tesisinin yakınındaki piknik alanında çevre temizliği gerçekleştirdi - Genç Kız Boks Milli Takımı Sorumlu Antrenörü İsa Daştan: "Sporcular davranışıyla, ahlakıyla, çevresini temiz tutmasıyla örnektir.


Biz örnek teşkil edeceğiz ki vatandaşlar da çocuklarını spora yönlendirsinler"

KASTAMONU (AA) - Genç Kız Boks Milli Takımı'nda yer alan sporcular, Kastamonu'daki kamp tesisinin yakınındaki piknik alanında çevre temizliği yaptı.

Türkiye Boks Federasyonunun Kastamonu'daki Kadıdağı Kamp Merkezi'nde, 5 sporcu ile onlara partnerlik yapan 5 boksör, Macaristan'da 20-31 Ağustos'ta düzenlenecek Dünya Şampiyonası'na hazırlanıyor.

Genç Kız Boks Milli Takımı'nın sporcuları, çevre temizliğine dikkati çekmek amacıyla tesisin yakınında bulunan alanda temizlik yapmaya karar verdi.

Genç Kız Boks Milli Takımı Sorumlu Antrenörü İsa Daştan öncülüğünde temizlik yapan sporcular, alandaki çöpleri topladı.

Daştan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kamp alanının yakınında piknik yapan vatandaşların çevreyi kirlettiğini belirtti.

Sporcularla çevre temizliği yaptıklarını anlatan Daştan, şöyle devam etti:

"Dünyanın en güzel yeri bizim ülkemiz. Böyle bir doğa böyle bir güzellik her ülkede yok. Belediyelerimizin park ve piknik konusunda güzel çalışmaları, güzel alanları var. Oralar da güzel bir şekilde piknik yapıp buraları kirletmeseler daha iyi olur. Eğer buralarda oturuyorlarsa buraları temiz tutmaları gerekiyor."

Sporcuların vatandaşlara örnek olması gerektiğini aktaran Daştan, "Sporcular davranışıyla, ahlakıyla, çevresini temiz tutmasıyla örnektir. Biz örnek teşkil edeceğiz ki vatandaşlar da çocuklarını spora yönlendirsinler. " ifadelerini kullandı.

Sporculardan Gözdenur Sönmez ise kampta dünya şampiyonasına hazırlandıklarını belirtti.

İki aydır antrenman yaptıklarını hatırlatan Gözdenur, "Çevrenin pis olmasından muzdariptik. Arkadaşlarımızla ve antrenörlerimizle toplanıp burayı temizlemek istedik. Vatandaşlardan burayı temiz tutmalarını istiyoruz. Burada doğa çok güzel. Buraya gelip piknik yapın ama temiz bırakın." diye konuştu.

Sena Erdoğan da piknik yapan vatandaşların daha dikkatli olması gerektiğini vurgulayarak, "Burada biz idman yapıyoruz. Burayı pis bırakmayalım. Temiz tutalım." şeklinde görüş belirtti.
İkindi Vaktine Kalan Süre

Kastamonu
Salı
18 Eylül 2018
Rüzgar 11,1 km/h
Aralıklı bulutlar
23 °
23°
Diğer Kastamonu Günleri İçin Tıklayın
İdlib´de oluşturulması planlanan güvenli bölge görüntülendi

İdlib´de oluşturulması planlanan güvenli bölge görüntülendi

Yayın arasında Adnan Oktar'ın neler yaptığı ortaya çıktı

Yayın arasında Adnan Oktar'ın neler yaptığı ortaya çıktı

iOS 12 çıktı: iOS 12 ile gelen yenilikler neler?

iOS 12 çıktı: iOS 12 ile gelen yenilikler neler?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar