Genel

Şehit teğmen Aktepe için mevlit okutuldu


Şehit teğmen Aktepe için mevlit okutuldu - Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Piyade Teğmen Ahmet Aktepe için memleketi Erzurum'da mevlit okundu - İl Müftüsü Sula: - "Cuma, dua ve namaz saatidir, Allah'ın kullarına rahmet nazarıyla baktığı bir zaman dilimidir.


Okunan Mevlid-i Şerif, getirilen salavat ve çekilen tesbihatların sevapları Aktepe ve bütün şehitlerimizin ruhlarına hediye edilmek üzere yapıldı"

ERZURUM (AA) - Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Piyade Teğmen Ahmet Aktepe için memleketi Erzurum'da mevlit okutuldu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda, Kuri Tepe bölgesinde PYD-YPG/PKK/KCK ve DEAŞ terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen saldırıda şehit olan Piyade Teğmen Aktepe için kentteki Solakzade Camisi'nde cuma namazından önce düzenlenen program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programda, ilahiler okundu, şehitler için dualar edildi.

Erzurum Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, konuşmasında Afrin'de şehit düşen Piyade Teğmen Aktepe ve bütün şehitler için mevlit okunduğunu söyledi.

Aktepe ve şehitler için yaklaşık 200 hafız tarafından da hatim yapıldığını anlatan Sula, "Cuma, dua ve namaz saatidir, Allah'ın kullarına rahmet nazarıyla baktığı bir zaman dilimidir. Okunan Mevlid-i Şerif, getirilen salavat ve çekilen tesbihatların sevapları Aktepe ve bütün şehitlerimizin ruhlarına hediye edilmek üzere yapıldı. Yüce mevlam yapılan hatimler ve edilen duaları kabul eylesin." dedi.

Programa, AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Büyükşehir Belediyesi Mehmet Sekmen ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Şehit teğmen Aktepe için mevlit okutuldu

Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Piyade Teğmen Ahmet Aktepe için memleketi Erzurum'da mevlit okutuldu. Yakutiye ilçesindeki Solakzade Camisi'nde cuma namazından önce düzenlenen programda, Kur'an-ı Kerim ve ilahiler okundu, şehitler için dualar edildi. Erzurum İl Müftüsü Hasan Hüsnü Sula (fotoğrafta), programda konuşma yaptı.

Şehit teğmen Aktepe için mevlit okutuldu

Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Piyade Teğmen Ahmet Aktepe için memleketi Erzurum'da mevlit okutuldu. Yakutiye ilçesindeki Solakzade Camisi'nde cuma namazından önce düzenlenen programda, Kur'an-ı Kerim ve ilahiler okundu, şehitler için dualar edildi.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Erzurum
Salı
21 Ağustos 2018
Rüzgar 13 km/h
Çoğunlukla güneşli
27 °
10° 27°
Diğer Erzurum Günleri İçin Tıklayın
TARİHTE BUGÜN: YERMÜK SAVAŞI

TARİHTE BUGÜN: YERMÜK SAVAŞI

Kanseri azaltan madde bu sebzelerde var

Kanseri azaltan madde bu sebzelerde var

İnsanların en ilginç korkuları

İnsanların en ilginç korkuları

Vahşi doğanın davetsiz misafirler

Vahşi doğanın davetsiz misafirler

En Çok Okunanlar