Genel

Sosyal medyada terör propagandasına hapis istemi


Sosyal medyada terör propagandasına hapis istemi - Adana'da terör örgütü PKK propagandası yaptığı iddia edilen 2 kişinin 20 ile 25 yıl hapsi istendi ADANA (AA) - Adana’da sosyal paylaşım sitesinde terör örgütü PKK'nın çok kez propagandasını yaptığı iddia edilen iki kişi hakkında 20 ve 25 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.


Adana Cumhuriyet Savcılığınca sosyal medyada terör örgütü propagandası yaptıkları iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan D.A. (17) ve tutuksuz H.D. ile ilgili iddianame hazırlandı.

Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, sanıklardan H.D'nin sosyal paylaşım sitesinden ve düğününde çekilen görüntülerde PKK ve terör örgütü elebaşısının propagandasını yaptığı belirtildi.

İddianamede, H.D'nin 2011, 2012, 2013 ve 2015 yıllarında yaptığı paylaşımlar nedeniyle 4 kez olmak üzere 20 yıl hapisle cezalandırılması istendi.

D.A’nın da terör örgütü elebaşını övüp, teröristlerin fotoğraflarını paylaşarak propaganda yaptığı belirtilen iddianamede, bu kapsamdaki 5 suç unsuru eylem için 25 yıl hapis cezası talep edildi.

Sanıklar, iddianamede yer alan savunmalarında suçlamaları kabul etmedi.İkindi Vaktine Kalan Süre

Adana
Cumartesi
17 Kasım 2018
Rüzgar 9,3 km/h
Aralıklı bulutlar
19 °
19°
Diğer Adana Günleri İçin Tıklayın
Bu hafta vizyona giren filmler

Bu hafta vizyona giren filmler

En Çok Okunanlar