Genel

Sri Lanka Milli Günü resepsiyonu


Sri Lanka Milli Günü resepsiyonu - Sri Lanka'nın bağımsızlığının 70.


yıl dönümü nedeniyle Erzurum'da Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ulusal Günü resepsiyonu düzenlendi - Sri Lanka Büyükelçisi Amza: - "İki ülke coğrafi açıdan uzak olsa da karşılıklı samimiyete dayanan ilişkileri korumakta olup birçok alanda iş birliği yapmamıza engel olmamıştır"

ERZURUM (AA) - Sri Lanka'nın bağımsızlığının 70. yıl dönümü nedeniyle Erzurum'da 'Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ulusal Günü' resepsiyonu düzenlendi.

Sri Lanka Büyükelçisi Pakeer Mohideen Amza, Palandöken Dağı'ndaki bir otelde gerçekleşen resepsiyonda yaptığı konuşmada, "Ülkem 1948 yılında bağımsızlığını kazandı ve bu bağımsızlığın 70. yıl dönümünü sizlerle kutlama fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum." dedi.

Sri Lanka ile Türkiye ilişkilerinin köklü olduğunu vurgulayan Amza, şu değerlendirmede bulundu:

"İlişkilerimiz tarihe dayalıdır. Çünkü daha bağımsız olmadığımız dönemde Osmanlı İmparatorluğu 84 yıl ve modern Türkiye'de kurulmasından 59 yıl önce Sri Lanka'ya fahri konsolos atamıştır. İki ülke coğrafi açıdan uzak olsa da karşılıklı samimiyete dayanan ilişkileri korumakta olup birçok alanda iş birliği yapmamıza engel olmamıştır. İki ülke uluslararası toplumu ilgilendiren konularda daima yan yana dayanışma içinde olmuştur."

Amza, 15 Temmuz darbe girişiminde Sri Lanka hükümeti olarak Türkiye'nin yanında yer aldıklarını anımsatarak, şunları dile getirdi:

"Türkiye ile Sri Lanka önümüzdeki yılda ilişkilerine devam edecek ve ticaret, yatırım, turizm ile çeşitli sektörlerde mevcut ilişkilerini daha yukarılara taşımayı sürdürecektir. Bizde kar yok ama sizde var. Bu turizm alanında birlikte çalışabilmek için önemli ve ilişkilerimizi daha çok geliştirmemizin tam zamanıdır."

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Doğu Anadolu Fahri Konsolosu Fatih Yücelik de resepsiyonda bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"Erzurum, Ankara, İzmir, Trabzon ve Adana'da içeride ve dışarıda bu tür programları gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bizler bu ilişkilere yön verip kardeşlik, hoşgörü içinde birbirimize aynı boy aynası ve göz hizasından baktıkça insanlara kalben daha yakın olacağız. Çünkü bizler ülkelerin eşitliğini ve özgürlüğünü tanıyan onlara saygı duyan ilişkileri kurmak üzere kurulmuş bir ülkeyiz."

Resepsiyon, Fahri Konsolos Fatih Yücelik'in Sri Lanka Büyükelçisi Pakeer Mohideen Amza'ya hediye vermesinin ardından Sri Lanka halk dansları topluluğu ile Erzurum bar ekibinin gösterisiyle sona erdi.


Sri Lanka Milli Günü resepsiyonu

Sri Lanka'nın bağımsızlığının 70'inci yıl dönümü Bursa'da kutlandı. Programa Sri Lanka'nın Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohideen Amza da (fotoğrafta) katıldı.


Sri Lanka Milli Günü resepsiyonu

Sri Lanka'nın bağımsızlığının 70'inci yıl dönümü Bursa'da kutlandı. "Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ulusal Günü" nedeniyle Ördekli Kültür Merkezi'nde düzenlenen program Sri Lanka ekibi ülkelerine özgü halk oyunları gösterisi sundu.

Sri Lanka Milli Günü resepsiyonu

Sri Lanka'nın bağımsızlığının 70. yıl dönümü nedeniyle Erzurum'da 'Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ulusal Günü' resepsiyonu düzenlendi. Resepsiyonda Sri Lanka Büyükelçisi Pakeer Mohideen Amza, (fotoğrafta) konuşma yaptı.
Sri Lanka Milli Günü resepsiyonu

Sri Lanka'nın bağımsızlığının 70. yıl dönümü nedeniyle Erzurum'da 'Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ulusal Günü' resepsiyonu düzenlendi. Resepsiyon iki ülkenin marşlarının okunmasıyla başladı.Sri Lanka Milli Günü resepsiyonu

Sri Lanka'nın bağımsızlığının 70. yıl dönümü nedeniyle Erzurum'da 'Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ulusal Günü' resepsiyonu düzenlendi. Resepsiyonda Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Doğu Anadolu Fahri Konsolosu Fatih Yücelik konuşma yaptı.


Sri Lanka Milli Günü resepsiyonu

Sri Lanka'nın bağımsızlığının 70. yıl dönümü nedeniyle Erzurum'da 'Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ulusal Günü' resepsiyonu düzenlendi. Resepsiyonda Fahri Konsolos Fatih Yücelik (sağda) Sri Lanka Büyükelçisi Pakeer Mohideen Amza'ya (solda) hediye verdi.


Sri Lanka Milli Günü resepsiyonu

Sri Lanka'nın bağımsızlığının 70. yıl dönümü nedeniyle Erzurum'da 'Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ulusal Günü' resepsiyonu düzenlendi. Resepsiyon Sri Lanka halk dansları topluluğu ile Erzurum bar ekibinin gösterisiyle sona erdi.


Sri Lanka Milli Günü resepsiyonu

Sri Lanka'nın bağımsızlığının 70. yıl dönümü nedeniyle Erzurum'da 'Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ulusal Günü' resepsiyonu düzenlendi. Resepsiyonda Sri Lanka halk dansları topluluğu performans sergiledi.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Erzurum
Çarşamba
15 Ağustos 2018
Rüzgar 16,7 km/h
Çoğunlukla güneşli
27 °
10° 27°
Diğer Erzurum Günleri İçin Tıklayın
İstanbul’da kadının kafatasının kırıldığı feci kaza kamerada

İstanbul’da kadının kafatasının kırıldığı feci kaza kamerada

Süper Lig'e gelen en iyi yabancı futbolcular!

Süper Lig'e gelen en iyi yabancı futbolcular!

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki muhtemel rakipleri

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki muhtemel rakipleri

Amerikan malı otomobiller hangileri? Vergiyle ABD arabaları kaç lira oldu?

Amerikan malı otomobiller hangileri? Vergiyle ABD arabaları kaç lira oldu?

En Çok Okunanlar