Genel

Tekirdağ'da "Gülsin Onay Ulusal Beste Yarışması" düzenlenecek


Tekirdağ'da "Gülsin Onay Ulusal Beste Yarışması" düzenlenecek - Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen yarışmaya başvurular, 12 Eylül'e kadar kabul edilecek TEKİRDAĞ (AA) - Süleymanpaşa Belediyesi tarafından şehrin kültür ve sanat alanındaki vizyonunu artırmak için "Gülsin Onay Ulusal Beste Yarışması" düzenlenecek.


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gülsin Onay'ın dünya çapında bir sanatçı olduğunu söyledi.

Belediye tarafından 3 yıldır Gülsin Onay adına piyano günleri düzenlendiğini anımsatan Eşkinat, şunları kaydetti:

"Göreve geldiğimiz günden bu yana yaptığımız en önemli işlerden biri, Türkiye'nin yetiştirdiği, dünyanın çok yakından tanıdığı bir devlet sanatçısını Tekirdağ'ın hemşehrisi yapmak oldu. Sayın Gülsin Onay bizim fahri hemşehrimiz. 3 yıldır onun adına kentimizde uluslararası piyano günleri düzenliyoruz. Etkinliğin dördüncü yılında çapını genişleterek yine sanatçımız Gülsin Onay adına ulusal bir klasik müzik beste yarışması düzenledik. Başvurular devam ediyor. Sayın Onay'la birlikte çalışmaktan son derece mutluyuz."

Eşkinat, 12 Eylül'e kadar "www.suleymanpasa.bel.tr" adresinden katılım başvurusunun yapılabileceği yarışmada dereceye girenlere para ödülü verileceğini sözlerine ekledi.İkindi Vaktine Kalan Süre

Tekirdağ
Pazar
23 Eylül 2018
Rüzgar 7,4 km/h
Aralıklı bulutlar
28 °
18° 28°
Diğer Tekirdağ Günleri İçin Tıklayın
Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

En Çok Okunanlar