Ekonomi

Televizyon ihracatının yüzde 88'i Manisa'dan


Televizyon ihracatının yüzde 88'i Manisa'dan - Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erbil: "Manisa 2017 yılının 9 ayında 2,7 milyar dolar ihracat gerçekleştirmiştir.


Türkiye'nin toplam televizyon ihracatının yüzde 88'i Manisa'dan yapılıyor"

MANİSA (AA) - Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, 2017 yılının 9 ayında 2,7 milyar dolar ihracat gerçekleştirdiklerini belirterek Türkiye'nin toplam televizyon ihracatının yüzde 88'inin Manisa'dan yapıldığını kaydetti.

MTSO Bülent Koşmaz Hizmet Binasında, Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin koordinatörlüğünde ihracat bilincinin arttırılması ve ihracata yönelik destek programlarının tanıtılması amacıyla "Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri" düzenlendi.

Seminerin açılışında söz alan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, Manisa'nın 2016 yılında gerçekleştirdiği 3,7 milyar dolarlık ihracat ile Türkiye'de en çok ihracat yapan yedinci il konumunda olduğunu belirtti.

En çok ihracatı Almanya, İngiltere ve Fransa gibi ülkelere yaptıklarını belirten Erbil, şöyle konuştu:

"Manisa 2017 yılının 9 ayında 2,7 milyar dolar ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye'nin toplam televizyon ihracatının yüzde 88'i Manisa'dan yapılıyor. Dış ticaret hem ilimiz hem de ülkemiz ekonomisi açısından ne kadar önemli bir paya sahip olduğunu bizlere bir kez daha göstermektedir. İşletmelerimizin yurt dışına açılmalarına destek olmak, uluslararası pazarlarda rekabet güçlerini artırmalarına katkıda bulunmak amacı ile seminer düzenledik. Türk Eximbank ihracat kredi sigorta ve garanti programları hakkında siz değerli üyelerimizin bilgi sahibi olmasının önemli olduğunu düşünüyoruz. Umarım bugün gerçekleştireceğimiz dış ticaret bilgilendirme seminerimiz, başka ülkelerdeki potansiyel alıcılara ulaşmanızda vesile olur."

Konuşmanın ardından Ekonomi Bakanlığı, İhracat Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzmanı İsmail Bozdemir, ihracatta sağlanan destek programlarına ilişkin sunum yaptı.

Seminere MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, Manisa CBÜ Yabancı Diller Yüksekokul Müdürü ve TOBB Manisa İl Oda ve Borsalar Akademik Danışmanı Doç. Dr. Mahmut Kargın katıldı.
Televizyon ihracatının yüzde 88'i Manisa'dan

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Bülent Koşmaz Hizmet Binasında, Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin koordinatörlüğünde ihracat bilincinin arttırılması ve ihracata yönelik destek programlarının tanıtılması amacıyla "Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri" düzenlendi.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Manisa
Cuma
24 Kasım 2017
Rüzgar 5,6 km/h
Güneşli
18 °
18°
Diğer Manisa Günleri İçin Tıklayın
Hükümetten kritik FETÖ açıklaması 'Teröristbaşının iadesi için ABD'ye 7 talepname gönderdik'

Hükümetten kritik FETÖ açıklaması 'Teröristbaşının iadesi için ABD'ye 7 talepname gönderdik'

Bu köye yerleşen 235 bin TL alacak

Bu köye yerleşen 235 bin TL alacak

Tüyler ürperten kampta 50 bin kişi öldü

Tüyler ürperten kampta 50 bin kişi öldü

Bu doğal mimari şaşkına çevirdi

Bu doğal mimari şaşkına çevirdi

En Çok Okunanlar