Genel

Terör saldırısında yaralanan asker babaevine getirildi


Terör saldırısında yaralanan asker babaevine getirildi - Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 2 askerin şehit olduğu terör saldırısında yaralanan 2 askerden sözleşmeli piyade er Sergen Akbudak, memleketi Adıyaman'ın Besni ilçesine getirildi - Sergen Akbudak: "En kısa zamanda iyileşip arkadaşlarımın yanına döneceğim.


Çok şükür kalıcı bir rahatsızlığım yok. Allah yolunda vatanımıza, milletimize hizmet ediyoruz"

ADIYAMAN (AA) - Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 2 askerin şehit olduğu terör saldırısında yaralanan 2 askerden sözleşmeli piyade er Sergen Akbudak, memleketi Adıyaman'ın Besni ilçesine getirildi.

Tedavisinin ardından Besni ilçesine bağlı Çakırhüyük beldesindeki babaevine getirilen gazi Akbudak'ı, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Çakırhüyük Belediye Başkanı Miktat Çetin, yakınları ve belde halkı ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Akbudak, 1 Şubat'ta gerçekleştirilen havan saldırısı sonucu sol bacağından yaralandığını ifade ederek, "En kısa zamanda iyileşip arkadaşlarımın yanına döneceğim. Çok şükür, kalıcı bir rahatsızlığım yok. Allah yolunda, vatanımıza, milletimize hizmet ediyoruz. Biz değil, o şerefsizler korksun. En kısa zamanda görevime döneceğim." dedi.

- "Allah, devlete ziyan vermesin"

Baba Yücel Akbudak, iki oğlunun da asker olduğunu dile getirerek, "Bir oğlum gazi oldu. Bir tane daha var. O da asker. O da bu devlete, vatana feda olsun. Allah, askerlerimizi esirgesin, şehitlerimize rahmet eylesin, gazilerimize de acil şifalar versin." diye konuştu.

Anne Perihan Akbudak da Allah'tan devleti, askeri, polisi korumasını temennisinde bulunarak, "Allah, devlete, askere, polise zarar, ziyan vermesin. Oğlumuza bir şey olmamış çok şükür ama şehit olan evlatlarımızın ailelerine Allah, peygamber sabrı versin, yardımcıları olsun." dedi.

Perihan Akbudak, sözleşmeli er olan diğer oğlunun Akçakale görev yaptığını söyledi.

Ziyarette konuşan Besni Belediye Başkanı Öztürk ise güvenlik güçleri sayesinde bu ülkede rahat ve güvenli bir şekilde gezildiğini ifade ederek, "Rabbim onların şereflerini arttırsın. Şehit kardeşlerimize Allah'tan rahmet, gazi kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz." ifadesini kullandı.Terör saldırısında yaralanan asker babaevine getirildi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 2 askerin şehit olduğu terör saldırısında yaralanan 2 askerden sözleşmeli piyade er Sergen Akbudak, memleketi Adıyaman'ın Besni ilçesine getirildi. Baba Yücel Akbudak (solda), açıklamalarda bulundu.


Terör saldırısında yaralanan asker babaevine getirildi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 2 askerin şehit olduğu terör saldırısında yaralanan 2 askerden sözleşmeli piyade er Sergen Akbudak, memleketi Adıyaman'ın Besni ilçesine getirildi. Tedavisinin ardından Besni ilçesine bağlı Çakırhüyük beldesindeki babaevine getirilen gazi Akbudak'ı, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk (solda), ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.Terör saldırısında yaralanan asker babaevine getirildi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 2 askerin şehit olduğu terör saldırısında yaralanan 2 askerden sözleşmeli piyade er Sergen Akbudak, memleketi Adıyaman'ın Besni ilçesine getirildi.


Terör saldırısında yaralanan asker babaevine getirildi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 2 askerin şehit olduğu terör saldırısında yaralanan 2 askerden sözleşmeli piyade er Sergen Akbudak, memleketi Adıyaman'ın Besni ilçesine getirildi. Tedavisinin ardından Besni ilçesine bağlı Çakırhüyük beldesindeki babaevine getirilen gazi Akbudak'ı, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk (sol 2), Çakırhüyük Belediye Başkanı Miktat Çetin (solda), yakınları ve belde halkı ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Adıyaman
Cumartesi
20 Ekim 2018
Rüzgar 9,3 km/h
Gök gürültülü sağanak yağışlar
24 °
14° 24°
Diğer Adıyaman Günleri İçin Tıklayın
ŞAHİ 209 EMT Elektromanyetik Top sisteminin saha atış testleri

ŞAHİ 209 EMT Elektromanyetik Top sisteminin saha atış testleri

Dünyanın en iyi stadyumları açıklandı

Dünyanın en iyi stadyumları açıklandı

Khabib Nurmagomedov-Floyd Mayweather maçı için çılgın rakam

Khabib Nurmagomedov-Floyd Mayweather maçı için çılgın rakam

En Çok Okunanlar