Genel

Tüfekle köpek öldüren sanığa para cezası


Tüfekle köpek öldüren sanığa para cezası - Burdur'un Tefenni ilçesinde, kümesine girdiğini iddia ettiği köpeği tüfekle öldürdüğü gerekçesiyle açılan davada verilen beraat kararının istinaf mahkemesince bozulmasının ardından yeniden yargılanan sanık, 2 bin lira adli para cezasına çarptırıldıBURDUR (AA) - Burdur'un Tefenni ilçesinde, komşusunun köpeğini tüfekle öldürdüğü gerekçesiyle hakkında verilen beraat kararının üst mahkemece bozulması sonrası yeniden yargılanan sanığın 2 bin lira adli para cezasına çarptırılmasına hükmedildi.


Tefenni Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmada, müşteki Gizem K. ve avukatı Selin Eser ile sanık avukatı Hatice Demiral hazır bulundu. Tutuksuz yargılanan sanık Murat C. duruşmaya katılmadı.

Hakim, Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 11. Ceza Dairesinin bozma ilamına uyulmasına karar verildiğini açıkladı.

Gizem K, müşteki olarak verdiği ifadede, öldürülen köpeğinin yaklaşık 2 yıldan beri evinde yaşadığını, köpeğiyle ilgili herhangi bir şikayet almadığını söyledi.

Evleri birbirine çok yakın olan sanığın köpeğini tanımamasının mümkün olmadığını savunan Gizem K, "Diğer komşu ile sanığın evi arasında çit vardı. Bu sebeple onun evinin bahçesine köpeğimin girme imkanı yoktur. Köpeğimin ölümünden zararım da karşılanmamıştır. Sanığın cezalandırılmasını istiyorum." dedi.

Sanık avukatı Demiral, olayda herhangi bir kasıt ve kusuru olmayan müvekkilinin beraatini istedi.

Hakim, sanığa "mala zarar verme" suçundan 100 gün karşılığı 2 bin lira adli para cezası vererek kararın kesinleştiğini belirtti.

- Olay

Burdur'un Tefenni ilçesinde, Murat C'nin Temmuz 2016'da evinin bahçesindeki kümesine girdiği iddiasıyla bir köpeği tüfekle öldürdüğü ileri sürülmüştü.

Suçu kabul eden Murat C. hakkında "mala zarar verme" suçlamasıyla dava açılmıştı.İkindi Vaktine Kalan Süre

Burdur
Çarşamba
14 Kasım 2018
Rüzgar 9,3 km/h
Çoğunlukla güneşli
13 °
-4° 13°
Diğer Burdur Günleri İçin Tıklayın
CHP´li İlhami Özcan Aygün Trabzonlulara hakaret etti

CHP´li İlhami Özcan Aygün Trabzonlulara hakaret etti

3 milyon liralık 'yapay resif'ler balık popülasyonunu artırdı

3 milyon liralık 'yapay resif'ler balık popülasyonunu artırdı

Uzay ülkesi Asgardia'nın vatandaşlık ücreti belli oldu!

Uzay ülkesi Asgardia'nın vatandaşlık ücreti belli oldu!

Kas yapan en iyi besinler nelerdir?

Kas yapan en iyi besinler nelerdir?

En Çok Okunanlar