Genel

Türk Kadınının Zaferi Bisiklet Turu Projesi


Türk Kadınının Zaferi Bisiklet Turu Projesi - Muğla'dan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlamak, trafikteki kadın bisikletçilere dikkati çekmek için yola çıkıp dönüşümlü olarak yurdu dolaşan kadın bisikletçiler Muş'a ulaştıMUŞ (AA) - Muğla'dan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlamak ve trafikteki kadın bisikletçilere dikkati çekmek amacıyla yola çıkıp dönüşümlü olarak ülkeyi dolaşan kadın bisikletçiler, Muş'a geldi.


Muğla Mor Pedal Kadın Bisiklet Derneği tarafından organize edilen "El Ele, Elden Ele 81 İle" sloganıyla yürütülen Türk Kadınının Zaferi Bisiklet Turu Projesi'ne Bingöl'den katılan kadın bisikletçiler, Muş'a ulaştı.

81 ilde kadın bisikletçilere dikkati çekmek ve bisiklet kullanmayı özendirmeyi hedefleyen proje çerçevesinde kentteki gönüllü 5 kadın bisikletçi, Türk bayrağını Bingöl grubundan teslim aldı.

Teslim aldıkları bayrağı Erzurum'a götürmek üzere yola çıkan kadınları Varto'da Kaymakam Mehmet Nuri Çetin karşıladı.

Çetin, yaptığı açıklamada, etkinliğin ülke çapında bisiklet sürerek sporu ve bisiklet kültürünü yaygınlaştırmaya yönelik bir faaliyet olduğunu belirtti.

Bunun, 19 Mayıs ile 30 Ağustos'un önemini gençlere aşılama ve milli duyguları uyandırma projesi olduğunu anlatan Çetin, "Biliyorsunuz Kurtuluş Savaşı'nda da önde kadınlar var. Kadınlarımız her yerde bizim. Ayrıca kadınlarımızın Muş'ta bu işe önderlik yapmaları bizi sevindirdi." diye konuştu.

Muş grubu sözcüsü Demet Deniz de bayrağı devralarak Erzurum'a götüreceklerini ve kadınların bu görevi üstlenmesinin önemli olduğunu vurguladı.


Türk Kadınının Zaferi Bisiklet Turu Projesi

Muğla'dan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlamak ve trafikteki kadın bisikletçilere dikkati çekmek amacıyla yola çıkıp dönüşümlü olarak ülkeyi dolaşan kadın bisikletçiler, Muş'a geldi.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Muş
Pazartesi
19 Kasım 2018
Rüzgar 3,7 km/h
Aralıklı bulutlar
10 °
-1° 10°
Diğer Muş Günleri İçin Tıklayın
Kadıköy´de ´beton´ tuzağı: 2 kadın betona battı

Kadıköy´de ´beton´ tuzağı: 2 kadın betona battı

Apple'dan iPhone'lar için WhatsApp kararı

Apple'dan iPhone'lar için WhatsApp kararı

TürkAkım Projesi Deniz Bölümünün Tamamlanması Töreni

TürkAkım Projesi Deniz Bölümünün Tamamlanması Töreni

Türkiye'nin en yüksek barajı projesinde sona geliniyor

Türkiye'nin en yüksek barajı projesinde sona geliniyor

En Çok Okunanlar