Ekonomi

Türkiye-Gana İş Forumu


Türkiye-Gana İş Forumu - Antalya'da gerçekleştirilen toplantıda Türk ve Ganalı iş insanları bir araya gelerek görüşmelerde bulunduANTALYA (AA) - Antalya'da, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından düzenlenen "Türkiye-Gana İş Forumu ve Networking Toplantısı" ile iki ülkenin iş insanları bir araya geldi.


Anfaş Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya Gana Çalışma ve Konut Bakan Yardımcısı Freda Prempeh, MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin, Türkiye-Gana İş Konseyi Başkanı Turan Koçyiğit, Gana Ankara Ticaret Müşaviri John Hawkins Asiedu ile Türk ve Ganalı iş insanları katıldı.

Güvercin, programında açılışında, MÜSİAD olarak 2018'i "Afrika yılı" ilan ettiklerini, Afrika özelinde ticari ilişkilerin arttırılması noktasında yoğun çalışma temposu içinde olduklarını söyledi.

Düzenledikleri "Türkiye-Gana İş Forumu ve Networking Toplantısı" programının iki ülke ticaret hacmine önemli katkılar sağlayacağına inandığını ifade eden Güvercin, yıl sonuna kadar Afrika ülkeleriyle iş forumu programları gerçekleştirmeyi hedeflediklerini aktardı.

Etkinlikte daha sonra iki ülkenin katılımcıları birebir iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

Forumda, Türkiye ile Gana arasında 2010'da 96,5 milyon dolar olarak gerçekleşen ihracata karşılık 194,4 milyon dolarlık ithalat yapılığı belirtildi. 2016'da ihracatın 298 milyon dolara, ithalatın ise 180 milyon dolarla maksimum değerlerine yükseldiğine işaret edilerek, 2017'de ise ihracatın 225 milyon dolara, ithalatın 128 milyon dolara gerilediği kaydedildi.

Forumda, bu veriler incelendiğinde iki ülke arasındaki ticari potansiyelin gelecek adına çok büyük önem arz ettiği vurgulandı.
Türkiye-Gana İş Forumu

Antalya'da, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından düzenlenen "Türkiye-Gana İş Forumu ve Networking Toplantısı" ile iki ülkenin iş insanları bir araya geldi. MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin, toplantıda konuşma yaptı.


Türkiye-Gana İş Forumu

Antalya'da, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından düzenlenen "Türkiye-Gana İş Forumu ve Networking Toplantısı" ile iki ülkenin iş insanları bir araya geldi. Gana Çalışma ve Konut Bakan Yardımcısı Freda Prempeh, toplantıda konuşma yaptı.


Türkiye-Gana İş Forumu

Antalya'da, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından düzenlenen "Türkiye-Gana İş Forumu ve Networking Toplantısı" ile iki ülkenin iş insanları bir araya geldi. MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin, (solda) toplantı anısına Gana Çalışma ve Konut Bakan Yardımcısı Freda Prempeh'e (ortada) hediye verdi.


Türkiye-Gana İş Forumu

Antalya'da, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından düzenlenen "Türkiye-Gana İş Forumu ve Networking Toplantısı" ile iki ülkenin iş insanları bir araya geldi. Türkiye-Gana İş Konseyi Başkanı Turan Koçyiğit, (sağ2) Gana Çalışma ve Konut Bakan Yardımcısı Freda Prempeh'e (sol2) toplantı anısına hediye verdi.


Türkiye-Gana İş Forumu

Antalya'da, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından düzenlenen "Türkiye-Gana İş Forumu ve Networking Toplantısı" ile iki ülkenin iş insanları bir araya geldi.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Antalya
Çarşamba
14 Kasım 2018
Rüzgar 18,5 km/h
Güneşli
24 °
24°
Diğer Antalya Günleri İçin Tıklayın
Sokak ortasında pompalı tüfekli kız kavgası

Sokak ortasında pompalı tüfekli kız kavgası

2019'da KYK burs ve kredi ücretleri ne kadar oldu? İşte KYK burs ücreti zamları

2019'da KYK burs ve kredi ücretleri ne kadar oldu? İşte KYK burs ücreti zamları

İşte altın zengini ülkeler

İşte altın zengini ülkeler

A101 15 Kasım 22 Kasım aktüel ürünler indirim kataloğu 2018 A101 aktüel ürünler indirim listesi

A101 15 Kasım 22 Kasım aktüel ürünler indirim kataloğu 2018 A101 aktüel ürünler indirim listesi

En Çok Okunanlar