Spor

Türkiye Gençler Judo Şampiyonası başladı


Türkiye Gençler Judo Şampiyonası başladı - Denizli'de düzenlenen organizasyona 65 ilden 782 sporcu katılıyor - Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Huysuz: "Milli takımımızın altyapısını oluşturan gençler buradaki performanslarıyla çok güzel yerlere geleceklerdir"DENİZLİ (AA) - Türkiye Gençler Judo Şampiyonası Denizli'de başladı.


Denizli Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde, Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ve 11 Şubat Pazar günü sona erecek şampiyonaya 65 ilden 460'ı erkek, 782 sporcu katılıyor.

Organizasyonun ilk gününde erkeklerde 55, 60 ve 66, kızlarda ise 44, 48 ve 57 kilolarda müsabakalar yapılıyor.

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu şampiyonaların genç sporcuların milli takıma seçilme müsabakaları olduğunu söyledi.

Türk judosu için çok önemli bir yılda olduklarını ifade eden Huysuz, "Geçen yılı güzel bir şekilde tamamladık. Bu dönemde güzel başarılar elde ettik. Gençler kategorisinde Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında madalyalar kazandık. Milli takımımızın altyapısını oluşturan gençler buradaki performanslarıyla çok güzel yerlere geleceklerdir." dedi.

Başkan Huysuz, katılımın yoğunluğundan çok memnun olduklarını bildirdi.İkindi Vaktine Kalan Süre

Denizli
Cumartesi
17 Kasım 2018
Rüzgar 5,6 km/h
Yağmur
12 °
12°
Diğer Denizli Günleri İçin Tıklayın
Başkan Erdoğan 24 yıl önce Taksim Camii´nin yerini böyle gösterdi

Başkan Erdoğan 24 yıl önce Taksim Camii´nin yerini böyle gösterdi

En Çok Okunanlar