Ekonomi

Uluslararası gayrimenkul fuarı MIPIM 2017


Uluslararası gayrimenkul fuarı MIPIM 2017 - Türk inşaat şirketi ESTA Construction, değeri 1 milyar dolar olan Türkiye'deki 5 yeni projesinin ön duyurusunu MIPIM 2017 Gayrimenkul Fuarında yaptı - ESTA Construction Yönetim Kurulu Başkanı Demirbilek: - "Türkiye'de gayrimenkul sektörünün büyümesinin devam edeceğini söyleyebiliriz.


Zira Türkiye emlakta dünyanın parlayan yıldızı konumunda" - "Yatırımcı parasını hem kazanç hem de konfora yatırmak ister. İstanbul da yatırımcısına hem konforu hem de kazancı sağlıyor"

İSTANBUL (AA) - Türk inşaat şirketi ESTA Construction, değeri 1 milyar dolar olan Türkiye'deki 5 yeni projesinin ön duyurusunu MIPIM 2017 Gayrimenkul Fuarında yaptı.

Şirket açıklamasına göre, son 10 yılda gerçekleştirdiği ikonik yapılarla "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesinde bir önceki yıla göre 13 basamak yükselerek 174. sırada yer alan ESTA Construction, Türkiye'deki yatırımlarına hız verdi.

Dünyanın en önemli gayrimenkul organizasyonlarından bir olan ve Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPIM 2017 Gayrimenkul Fuarı, ESTA Construction'ın yeni projelerinin duyurusuna ev sahipliği yaptı. ESTA Construction ESTA Beyoğlu, ESTA Acıbadem, ESTA Basın Ekspres, ESTA Bahçelievler ve Yarım Ada projesi ESTA Amos Living ile değeri 1 milyar dolar olan yatırımlarına başlıyor.

Beyoğlu Yatırımcılar Grubu'nun (BIG) önde gelen temsilcilerinin biri olan ESTA Construction'ın Beyoğlu'nda hayata geçireceği ESTA Beyoğlu, daire ve ticari alanlardan oluşan bir yaşam projesi olacak. Mimarisi, teknolojik ve yenilikçi altyapısıyla dikkati çeken ESTA Beyoğlu projesi 41 bin metrekarelik bir arazi üzerinde yükselecek.

Anadolu yakasının en önemli lokasyonlarından Acıbadem'de TOKİ Emlak Konut güvencesiyle hayata geçecek ESTA Acıbadem projesi ise gerek mimarisi gerek doğa dostu mimari anlayışıyla 32 bin dönüme yakın alan üzerinde yeni bir sosyal yaşam merkezi olacak.

İstanbul'un son yıllardaki en önemli ticari üslerinden biri olan Basın Ekspres yolu üzerinde konumlanan ESTA Basın Ekspres ve ESTA Bahçelievler projeleri bölgeye farklı bir bakış açısı getirecek. 28 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olan ESTA Basın Ekspress projesinde; rezidans konseptinde yaşam alanları ve A sınıfı ofisler bulunuyor. Proje, 3 farklı metro ve yeni yapılacak tünellerin kesişme noktasında yer alıyor.

ESTA Bahçelievler projesi, 30 dönüme yakın inşaat alanında konut ve ticari alanlardan oluşan doğa dostu bir proje olma özelliği taşıyor.


- Ege-Akdeniz çanağının kalbi: Amos Living


Açıklamada görüşlerine yer verilen ESTA Construction Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demirbilek, Türkiye'de konut sektörünün henüz doyuma ulaşmadığını ve özellikle yabancı yatırımcılar için halen cazibe merkezi olduğunu bildirdi. Marmaris'te hayata geçirecekleri projeyi bu bakış açısıyla tasarladıklarını ifade eden Demirbilek, ESTA Amos Living'in Ege-Akdeniz çanağının kalbi olacağını dile getirdi. Demirbilek, şunları kaydetti:

"ESTA Amos Living, Türkiye'de yatırım yapmak isteyen bir yabancıdan, bir nevi millileştirdiğimiz bir yarımada üzerinde yükselecek. Burada uzun soluklu bir çalışma söz konusu. Çünkü hayata geçireceğimiz proje birçok ilki içinde barındıracak.

Hem teknolojisi hem mimarisi hem de ülke turizmine sağlayacağı katkıyla çok konuşulacak. Bu proje için ESTA Construction ailesi olarak özel bir dikkat ile çalışmaktayız. Marmaris Amos projemiz doğa dostu, çevre aşığı bir proje olarak örnek olacak."

ESTA'nın hedeflerini "daha önce yapılamayanı yapmak" olarak açıklayan Demirbilek, "Uluslararası tecrübe ve birikimlerimizi ülkemize taşımaya başlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Ülkemizdeki tüm projelerimizin mimari tasarımları ile dünyanın önemli mimarlık ödüllerini almaya aday olacağız." ifadelerini kullandı.


- "Türkiye emlakta dünyanın parlayan yıldızı"


Türkiye'de gayrimenkul sektörünün büyümesinin devam edeceğini belirten Demirbilek, şu açıklamalarda bulundu:

"Zira Türkiye emlakta dünyanın parlayan yıldızı konumunda. Dünyanın çeşitli ülkelerinde projeler geliştirdiğimizden Türkiye'ye olan ilgiyi net bir şekilde görebiliyoruz. Gayrimenkul sektöründeki fiyatları incelediğimiz zaman ortaya şöyle bir tablo çıkıyor; orta sınıf projelerindeki fiyatlar yakın coğrafyamızda metrekaresi 5 bin dolar civarındayken, İstanbul'da 2 bin 500-3 bin dolar aralığında. Bu anlamda İstanbul'da oyun daha yeni başlıyor diyebiliriz.

Yatırımcı her daim akıllı hareket eder ve bu nedenle parasını hem kazanç hem de konfora yatırmak ister. İstanbul da yatırımcısına hem konforu hem de kazancı sağlıyor. Bu da yatırımcının gözünden kaçmayacak bir fırsat demek."İkindi Vaktine Kalan Süre

İstanbul
Pazar
23 Eylül 2018
Rüzgar 11,1 km/h
Çok bulutlu
27 °
18° 27°
Diğer İstanbul Günleri İçin Tıklayın
Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

En Çok Okunanlar