Genel

Van Gölü'ndeki kirliliğe dikkat çekmek için Süphan'a tırmandılar


Van Gölü'ndeki kirliliğe dikkat çekmek için Süphan'a tırmandılar VAN (AA) - Van Gölü Aktivistleri Derneği üyeleri, Van Gölü'ndeki kirliliğe dikkati çekmek için Süphan Dağı'na tırmanış gerçekleşti.


Derneğe üye 23 kişilik ekip, 4 bin 58 metre yüksekliğindeki Türkiye'nin üçüncü yüksek dağı olan Süphan Dağı zirvesine tırmandı.

Gruptakiler, zirvede Türk bayrağı ile "Başka Van Gölü yok. Van Gölü mavi ve temiz kalsın" yazılı pankart açtı.

Dernek Başkanı Erdoğan Özel, yaptığı açıklamada, Van Gölü'ne dikkati çekmek için dördüncü kez tırmanış gerçekleştirdiklerini söyledi.

Süphan Dağı'ndaki buzulların ayrı bir güzellik oluşturduğunu anlatan Özel, "Burada buzulların ve kuruyan göletlerin yanı sıra uçak parçası olduğunu düşündüğümüz bazı metallere de rastladık. Bu parçaları cep telefonumuzun kamerasıyla kayıt altına aldık." dedi.

Özel, Van Gölü Koruma Kanunu'nun çıkarılması için çalışmalarının devam edeceğini kaydetti.Van Gölü'ndeki kirliliğe dikkat çekmek için Süphan'a tırmandılar

Van Gölü Aktivistleri Derneği üyeleri, Van Gölü'ndeki kirliliğe dikkati çekmek için Süphan Dağı'na tırmanış gerçekleşti. Derneğe üye 23 kişilik ekip, 4 bin 58 metre yüksekliğindeki Türkiye'nin üçüncü yüksek dağı olan Süphan Dağı zirvesine tırmandı. Gruptakiler, zirvede Türk bayrağı ile "Başka Van Gölü yok. Van Gölü mavi ve temiz kalsın" yazılı pankart açtı.Van Gölü'ndeki kirliliğe dikkat çekmek için Süphan'a tırmandılar

Van Gölü Aktivistleri Derneği üyeleri, Van Gölü'ndeki kirliliğe dikkati çekmek için Süphan Dağı'na tırmanış gerçekleşti. Derneğe üye 23 kişilik ekip, 4 bin 58 metre yüksekliğindeki Türkiye'nin üçüncü yüksek dağı olan Süphan Dağı zirvesine tırmandı.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Van
Çarşamba
26 Eylül 2018
Rüzgar 13 km/h
Çoğunlukla güneşli
24 °
24°
Diğer Van Günleri İçin Tıklayın
Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

En Çok Okunanlar