Genel

Vidanjörün atıkları Rezve Deresi'ne boşalttığı iddiası


Vidanjörün atıkları Rezve Deresi'ne boşalttığı iddiası - Kırklareli Vali Valisi Osman Bilgin: - "Konuyla ilgili soruşturma devam ederken ilgili kişi görevinden uzaklaştırılmıştır"KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Valisi Osman Bilgin, İl Özel İdaresi'ne ait vidanjörün kanalizasyon atıklarını Rezve Deresi'ne bıraktığı yönündeki iddialara ilişkin "Konuyla ilgili soruşturma devam ederken ilgili kişi görevinden uzaklaştırılmıştır.


" dedi.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden Vali Bilgin, dün bir vatandaşın sosyal medya hesabından İl Özel İdaresi'ne ait vidanjörün kanalizasyon atıklarını Rezve Deresi'ne bıraktığı yönündeki paylaşımına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bu tür konulara hassasiyetle yaklaştıklarını belirten Bilgin, sosyal medya hesabından paylaşım yapan vatandaşa teşekkürünü yineledi.

Sosyal medya ve basının önemli bir güç olduğuna değinen Bilgin, "Konuyla ilgili soruşturma devam ederken ilgili kişi görevinden uzaklaştırılmıştır. Dün zaten konuyla ilgili hemen bir çalışma başlatmıştık. Söz konusu Balaban köyü il merkezinden baya uzakta, Dupnisa Mağarası'nın olduğu bölgede bir köyümüzdür. Kamu görevlisinin gidip orada vidanjörle foseptiği çekip dereye boşaltması yapılan iş, etiğe, ahlakla ne çevre duyarlılığına tamamen terstir. Resmen bir israf oluşturmuştur. Bunun açıklanacak, savunulacak bir tarafı yoktur." şeklinde konuştu.

Bilgin, görevden uzaklaştırılan vidanjör şoförü Z.İ. ile ilgili soruşturmanın devam ettiğini kaydetti.
İkindi Vaktine Kalan Süre

Kırklareli
Çarşamba
19 Eylül 2018
Rüzgar 18,5 km/h
Çoğunlukla güneşli
25 °
15° 25°
Diğer Kırklareli Günleri İçin Tıklayın
İdlib´de oluşturulması planlanan güvenli bölge görüntülendi

İdlib´de oluşturulması planlanan güvenli bölge görüntülendi

Yayın arasında Adnan Oktar'ın neler yaptığı ortaya çıktı

Yayın arasında Adnan Oktar'ın neler yaptığı ortaya çıktı

iOS 12 çıktı: iOS 12 ile gelen yenilikler neler?

iOS 12 çıktı: iOS 12 ile gelen yenilikler neler?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar