Genel

Yalova'da yaşayan Iraklılardan Türk lirasına destek


Yalova'da yaşayan Iraklılardan Türk lirasına destek - Yalova Iraklılar Kültür ve Dayanışma Derneği ile Yalova Selam Dayanışma Derneği üyesi 50 kişilik grup, Türkiye ekonomisine yönelik spekülatif ataklar nedeniyle dolar bozdurdu YALOVA (AA) - Yalova'da yaşayan bir grup Iraklı, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına destek vererek dolar bozdurdu.


Yalova Iraklılar Kültür ve Dayanışma Derneği ile Yalova Selam Dayanışma Derneği üyesi 50 kişilik grup, Rüstempaşa Mahallesi'ndeki bir banka şubesinin önünde toplandı.

Türk ve Irak bayrakları taşıyan grup adına açıklama yapan Yalova Iraklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hamid Abid Hüseyin, Türk lirasının değerinin artması için döviz bozduracaklarını söyledi.

Hüseyin, "Türk milletine ve Türkiye Cumhuriyeti'ne bir nebze de destek olmak, liraya destek olmak için dövizi olan, altını olan herkes bugün bankalara geldik." diye konuştu.

Dün de 50 kişinin dolar bozdurduğunu kaydeden Hüseyin, "Dün sadece bir arkadaşımız 200 bin dolar bozdurdu. Iraklıların hepsi toplanacak. Günde 20, 30, 50 kişilik, herkes Türk lirasına destek için dövizini bozacak." dedi.

Amerika'nın yaptırım kararını değerlendiren Hüseyin, "Türk milleti hiç kimseye boyun eğmez. Onu unutmuşlar. İnşallah emperyalistlerin ve Amerikalıların bütün tuzakları suya düşer." ifadelerini kullandı.

Yalova Selam Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Fazil Mehmmed ise Türk devletine ve Türk milletine destek olmak için toplandıklarını dile getirdi.

Binlerce, milyonlarca Iraklı ve Suriyelinin Türk milletiyle kucaklaştığını aktaran Mehmmed, "Onlarla yemeğini evini paylaştı. Bu boynumuzun borcu, bu borçtan dolayı biz bu toplanmayı yaptık." şeklinde konuştu.

Tarihe bakıldığında Osmanlı'ya da borçlu olduklarını vurgulayan Mehmmed, "İngilizler nasıl Sultan Abdülhamid'e karşı çıktılar. Şimdi de Sayın Cumhurbaşkanına, Recep Tayyip Erdoğan'a aynısını Amerikalılar yapıyorlar." dedi.


Yalova'da yaşayan Iraklılardan Türk lirasına destek

Yalova Iraklılar Kültür ve Dayanışma Derneği ile Yalova Selam Dayanışma Derneği üyesi 50 kişilik grup, Rüstempaşa Mahallesi'ndeki bir banka şubesinin önünde toplandı. Yalova'da yaşayan Iraklılar Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına destek vererek dolar bozdurdu.


Yalova'da yaşayan Iraklılardan Türk lirasına destek

Yalova Iraklılar Kültür ve Dayanışma Derneği ile Yalova Selam Dayanışma Derneği üyesi 50 kişilik grup, Rüstempaşa Mahallesi'ndeki bir banka şubesinin önünde toplandı. Yalova Iraklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hamid Abid Hüseyin (sağda), Yalova Selam Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Fazil Mehmmed (solda) gazetecilere açıklamada bulundu.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Yalova
Çarşamba
21 Kasım 2018
Rüzgar 11,1 km/h
Sağanak Yağışlar
20 °
12° 20°
Diğer Yalova Günleri İçin Tıklayın
Uluslararası Emmy Ödülleri´nde Türk dizileri rüzgarı

Uluslararası Emmy Ödülleri´nde Türk dizileri rüzgarı

Yerli 'drone savara' yurt dışından talep

Yerli 'drone savara' yurt dışından talep

Dünyanın en talihsiz insanları

Dünyanın en talihsiz insanları

2019'da kaç gün tatil var 2019 resmi tatil iş takvimi

2019'da kaç gün tatil var 2019 resmi tatil iş takvimi

En Çok Okunanlar