Genel

Zehirlenen otları yiyen koyunların telef olduğu iddiası


Zehirlenen otları yiyen koyunların telef olduğu iddiası - Eskişehir'in Mihalıççık ilçesinde bir besiciye ait 50 gebe küçükbaş hayvanın otladıktan bir süre sonra zehirlenip, telef olduğu öne sürüldü - Besici Gündoğmuş: - "Hayvanlarımın hepsi gebeydi.


Bu insanlık dışı bir olay. İçim yanıyor"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'in Mihalıççık ilçesinde bir çiftçiye ait 50 küçükbaş hayvanın zehirlenerek, telef edildiği iddia edildi.

Kırsal Karageyik Mahallesi'nde küçükbaş hayvan çiftliği bulunan Bayram Gündoğmuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 23 Ağustos'ta sabah saatlerinde hayvanlarını otlatmak için ağıldan çıkardığını belirterek, komşularına ait araziden geçtikleri sırada hayvanların rahatsızlandığını söyledi.

Gündoğmuş, bir süre sonra sürüde bulunan 50 gebe koyunun telef olduğunu, bunun üzerine durumu jandarma ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine haber verdiğini, savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

Koyunların geçtiği arazideki atıkları çıplak gözle görülebilen, zehri dökenlerden şikayetçi olduğunu ifade eden Gündoğmuş, şunları kaydetti:

"Hayvanlardan alınan numuneler incelenmek üzere Tarım ve Orman Müdürlüğüne gönderildi. Konu adli makamlara intikal etti. Bunu yapan hayvan sevgisi olmayan bir kişi. Bu işi yapanlardan, hayvanlarımın ölümüne neden olan kişilerden şikayetçiyim. Hayvanlarımın hepsi gebeydi. Bu insanlık dışı bir olay. İçim yanıyor. Her ne kadar maddi kaybım çok olsa da hayvanlarımın can çekişmesi beni çok üzdü. Bu olayların bir daha tekrarlanmaması için Türk adaletine sığınıyorum."

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.İkindi Vaktine Kalan Süre

Eskişehir
Çarşamba
21 Kasım 2018
Rüzgar 11,1 km/h
Sağanak Yağışlar
14 °
14°
Diğer Eskişehir Günleri İçin Tıklayın
Polisiyedeki tanıdık: Peyami Safa

Polisiyedeki tanıdık: Peyami Safa

Yemek kartları ile ilgili yeni düzenleme

Yemek kartları ile ilgili yeni düzenleme

Black Friday 2018 indirimleri başladı! İşte indirimli mağazalar

Black Friday 2018 indirimleri başladı! İşte indirimli mağazalar

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar