Genel

Zeytin Dalı Harekatı'na gönüllü katılmak için dilekçe verdiler


Zeytin Dalı Harekatı'na gönüllü katılmak için dilekçe verdiler - Bayburtlu bir grup genç, harekata gönüllü katılmak için Bayburt Askerlik Şubesine başvurduBAYBURT (AA) - Bayburtlu bir grup genç, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla gönüllü askerlik müracaatında bulundu.


Ellerinde Türk bayraklarıyla Tuzcuzade Mahallesi İl Özel İdare kavşağında bir araya gelen grup, gönüllü askerlik için dilekçe yazdı.

"Vatan sana canım feda", "Şehitler ölmez vatan bölünmez", Ya Allah Bismillah Allahu Ekber" şeklinde sloganlar atan grup, Cumhuriyet Caddesi üzerinden yürüyerek, Bayburt Askerlik Şubesi önüne geldi.

Burada grup adına basın açıklaması yapan Yaşar Güneş, amaçlarının sınır ötesinde Türk Silahlı Kuvvetlerince gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı'na ve bu harekatta görev alan askerlere destek vermek olduğunu söyledi.

Güneş, Bayburtlu gençler olarak bu kapsamda Askerlik Şubesine, Zeytin Dalı Harekatı'na gönüllü asker olarak katılmak için dilekçe verdiklerini belirterek, "Bayburtlu olarak Kara Kuvvetleri Komutanımız Yaşar Güler orada, 2. Ordu Komutanımız İsmail Metin Temel Bayburtlu olarak orada sahadalar ve Mehmetçiğimiz orada. Biz de Bayburt'tan haykırıyoruz ki 'Her Türk asker doğar.'" dedi.

Grup, basın açıklamasının ardından dağıldı.
Zeytin Dalı Harekatı'na gönüllü katılmak için dilekçe verdiler

Bayburtlu bir grup genç, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla gönüllü askerlik müracaatında bulundu.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Bayburt
Pazar
19 Ağustos 2018
Rüzgar 11,1 km/h
Kısmen güneşli
25 °
25°
Diğer Bayburt Günleri İçin Tıklayın