04 Mart 2021 Perşembe / 20 Recep 1442
Gece modu

Hamas'tan flaş açıklaması

İsrail Ordusu, Hamas'ın ateşkesi ihlal ettiği gerekçesiyle operasyonu sürdürme kararı aldı. Daha sonra bir açıklama yapan Hamas, 14.00 itibariyle ateşkesi kabul ettiklerini açıkladı.

27 Temmuz 2014 Pazar 07:00 - Güncelleme: 27 Temmuz 2014 Pazar 13:25
HAMAS Sözcüsü bir açıklama yaparak saat 14.00 itibariyle 24 saatlik insani ateşkesi kabul ettiklerini duyurdu.
 
İsrail ordusundan sabah saatlerinde yapılan açıklamada, "Hamas'ın ateşkes süresinde roket atamaya devam etmesi üzerine, ordunun Gazze'ye havadan, karadan ve denizden yürüttüğü operasyonlara yeniden başladığı" belirtilmişti.
 
İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee da sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Hamas'ın roket atmaya devam etmesi" üzerine ordunun Gazze'ye yönelik "operasyonlarına" devam edeceğini ve bunu "yoğunlaştıracağını" kaydetmişti.
 
İsrail Başbakanlık Sözcüsü Ofir Gendelman da sosyal paylaşım sitesindeki hesabında, "ateşkesin uzatıldığının duyurulmasından bu yana" Hamas'ın İsrail kentlerine, bazıları uzun menzilli olmak üzere, 25 roket attığını yazdı. Gazze'deki yerel kaynaklar ise İsrail'in başlattığı saldırılarda, ölü ve yaralıların olduğunu aktardı.
 
İsrail'in "geçici ateskesin ardından" yeniden başlattığını duyurduğu Gazze'ye yönelik saldırılarında, ilk belirlemelere göre 4 Filistinli'nin hayatını kaybettiği belirtiliyor.