27 Şubat 2021 Cumartesi / 15 Recep 1442
Gece modu

Kerkük'te DEAŞ'a büyük darbe: 132 terörist öldürüldü

Kerkük'e bağlı Havice'yi terör örgütü DEAŞ'tan kurtarma operasyonunun ikinci aşamasının başlamasından saatler sonra, güvenlik güçleri kurtarma operasyonları kapsamında önemli ilerlemeler kaydetti. Havice'yi Kurtarma Operasyonlar Komutanlığı, El Abbasi kasabasi ve 14 köyü terör örgütü DEAŞ'tan kurtardığını duyurdu.

DHA30 Eylül 2017 Cumartesi 07:00 - Güncelleme: 30 Eylül 2017 Cumartesi 12:13
Havice'yi Kurtarma Operasyonlar Komutanı Abdul Emir Reşit Yaralla, güvenlik güçleri Kerkük'e bağlı olan El Havice ilçesinin ( Garip 1, Garip 2, El Gerne, El İlgaye, El Hecame, El Şecre, El Mustah, Hamod El Halaf, El Ablat, Namile, Tuveyriye, el avasi, Hamd El Suveyd ve El Amudiye ) köylerini terör örgütü DEAŞ'ten kurtardığını açıkladı.
 
Havice'yi Kurtarma Operasyonlar Komutanlığı ayrıca, terör örgütünün iletişim istasyonunu ve 17 teröristi etkisiz hale getirerek Kerkük'ün batısında Stratejik bir yolu ele geçirdiğini açıkladı. Öte yandan, Federal Polis güçleri ile teröristler arasında El Abbasi asabasında yaşanan şiddetli çatışmalarda 19 DEAŞ teröristi ve terör örgütü DEAŞ'a ait 3 aracı etkisiz hale getirdiği belirtildi.
 
Ayrıca savaş medya hücresi tarafından yapılan açıklamaya göre,Havice ilçesindeki DEAŞ karargah ve silah donatımlı araçlarına karşı savaş uçakları tarafından yapılan hava operasyonlarında en az 96 teröristin öldüğünü ve biri bomba yüklü olmak üzere 13 aracın imha edildiğini duyurdu.