17 Mayıs 2021 Pazartesi / 5 Sevval 1442
Gece modu

Şoygu hedef göstererek suçladı: NATO Avrupa'daki birliklerini savaşa hazırlıyor

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, ülkenin sınırlarını korumak için gereken her şeyi yapacaklarını söyledi. Şoygu ayrıca 'ABD ve NATO gerilimi tırmandırıyor. NATO, Avrupa'daki birliklerini savaşa hazırlıyor.' ifadelerini kullandı.

DHA27 Nisan 2021 Salı 11:55 - Güncelleme: 27 Nisan 2021 Salı 14:28

Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de düzenlenen Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü toplantısında konuşan Rusya Savunma Bakanı Şoygu "ABD ve NATO gerilimi tırmandırıyor. NATO, Avrupa'daki birliklerini savaşa hazırlıyor" dedi.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü toplantısında yaptığı konuşmada askeri gerilimin tırmanması konusunda ABD ve NATO'yu suçladı. "NATO ve ABD'nin eylemleri askeri gerilimi tırmandırdığını ifade Şoygu, Ukrayna'daki milliyetçi akımın Donbas'ta çatışmalara da neden olduğunu söyledi.

"NATO, Avrupa'daki birliklerini savaşa hazırlıyor" diyen Şoygu "Askeri altyapısını modernize ederek harekat ve muharebe eğitimini arttırıyor" ifadesine yer verdi.

Şoygu, Rusya'nın Batı ve Güney askeri birliklerinin yapılan tatbikatlarla savaşa hazır olduklarını gösterdiğini iletti.

Geçtiğimiz hafta Kırım'ı ziyaret eden Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Ukrayna sınırlarına konuşlandırılan Rus askeri birliklerinin belirlenen tüm hedeflere ulaştığını ifade ederek sınırlardaki tüm birliklere kalıcı konuşlanma noktalarına geri dönüş hazırlığı talimatının verildiğini açıklamıştı.