• $ 5,4672
 • € 6,2229
 • 230.065
 • 103.407
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Yusuf Alabarda: 15 yıllık subliminal mesajların Haçlı meyveleri toplanıyor

Yeni Zelanda’da iki camiye yönelik gerçekleşen terör saldırısında 49 kişi şehit olurken, 20’den fazla kişi de yaralandı. Menfur saldırı öncesinde yayımladığı sözde manifesto ile İslamı, Türkleri ve Başkan Erdoğan’ı da hedef alan teröristin hareketlerini değerlendiren Yusuf Alabarda, “Aynı görsellerle saldırının kamera vasıtasıyla kaydedilmesi ve şarjörlerin aynı bilgisayar oyununda oynandığı şekilde değiştirilmesi, kapıların bu şekilde açılması, caminin içerisine girilerek namazlarını kılan Müslümanların adeta sadece terörist gibi algılanması, oyun senaryoların yerine getirilmesi bize şunu gösteriyor ki yaklaşık 15-20 yıldan bu yana subliminal şekilde verilen mesajların meyveleri toplanılıyor.” dedi.

 • TM Dijital Haber Merkezi
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
x

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde meydana gelen terör saldırısının faili Brenton Tarrant, kim olduğuna ve bu saldırıyı neden gerçekleştirdiğine ilişkin 87 sayfalık bir manifesto yayımladı. Beş farklı silahla gerçekleştirdiği saldırıyı kafasına taktığı kamera ile bir bilgisayar oyununa çevirerek Facebook’tan canlı yayınlayan terörist Brenton Tarrant, Cuma namazı saatinde düzenlediği saldırıda en az 49 kişiyi şehit etti. Bu terör saldırının güvenlik boyutunu Yusuf Alabarda’ya sorduk.
 
"ALMANYA'DA SADECE 2018'DE CAMİLERE YÜZLERCE SALDIRI DÜZENLENDİ"
 
Aksam.com.tr'den Ezgi Aşık'a değerlendirmelerde bulunan Alabarda, “Sadece Almanya’da 2018 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın camileri başta olmak üzere Müslümanların kutsal mekânlarına yönelik olarak yüzlerce saldırı yapıldı. Bu saldırıların önüne bir türlü geçilmediği ve Avrupa’da islamofobinin büyük oranda devam ettiğini hep birlikte izliyoruz. Dolayısıyla islamofobik saldırıların şimdi de Yeni Zelanda’da çıkmış olması şaşırtıcı değil.” dedi.
 
Yeni Zelanda’da yaşananların şüphesiz bir terör saldırısı olduğunu dile getiren Alabarda, “Saldırganın saldırı esnasında kullanmış olduğu figürler, silahların üzerine yazmış olduğu bazı cümleler ve internet sayfasından yaptığı değerlendirmeler bu saldırının siyasi anlamda birçok mesajı içerdiğini gösteriyor.   Terörizmi çalışanlar çok iyi bilirler ki bir faaliyetin terör olarak adlandırılabilmesi için şiddetin, siyasi mesajın ve planlı bir örgüt tarafından yapılması şartı vardır. Önümüzdeki süreç içerisinde bu olay tıpkı Norveç saldırısında olduğu gibi saldırganın yalnız bir kurt olduğu, kimseden esinlenmediği ve psikolojik sorunları olduğu gerekçeleriyle geçiştirilecek.” şeklinde konuştu.
 
NETANYAHU: KONSTANTİNAPOLİS İŞGAL ALTINDA
 
İslamofobik saldırıların önümüzdeki süreç içerisinde artarak devam edeceğini öngören Alabarda, “Bu saldırıdan sadece bir gün önce İsrail Başbakanı Netanyahu’nun oğlu Yair Netanyahu, İstanbul’un isminin Konstantinopolis olduğunu, 800 yıldan bu yana Türklerin işgali altında olduğu ve bunun mutlaka Erdoğan’a hatırlatılması gerektiğine dair paylaşımlarda bulundu. Bugün Yeni Zelanda’da Cuma namazı kılan Müslümanlara yönelik yapılan saldırının hemen arkasında internette yayılan bildiride; silahların üzerine yazılan yazılarda, Konstantinopolis isminin geçmesi, buranın işgal kurtulması gerektiği söylemleri, Erdoğan’ın bu anlamda Hristiyan dünyasının Avrupa’daki lideri konumda zikredilmesi, Yair Netanyahu’nun paylaşımşarıyla benzerlik göstermektedir.”
 
Yusuf Alabarda kendisine gelen ama henüz teyit etmediği bilgiler olduğunu söyleyerek, “Yair Netanyahu ile söz konusu saldırganın sosyal medya üzerinde birbirlerini takip ettikleri dair bir takım paylaşımlar geldi. Fakat bunu henüz teyit edemedim. Saldırganların bu eylemleri yaparken bilinçli şekilde bir kaynaktan motive edildikleri ve ilham aldıkları noktaların belli olduğunu buradan söyleyebilirim.” ifadelerini kullandı.
 
Batı’nın şiddet içeren bilgisayar oyunlarının ana temalarının yaklaşık 15 yıldan bu yana Afganistan işgalini, Irak işgalini ya da Suriye’de verilen mücadeleyi kapsayan görsellerden oluştuğunu belirten Alabarda, “Batılı gençler ellerindeki silahlarla adeta Haçlı ruhu içerisinde, Afganistan’da, İran’da, Pakistan’da, Suriye’de kendilerini bir kahraman gibi konumlandırarak bilgisayar üzerinden de olsa da mücadele verdiklerine inanıyorlardı. Dolayısıyla aynı görsellerle saldırının kamera vasıtasıyla kaydedilmesi ve şarjörlerin aynı bilgisayar oyununda oynandığı şekilde değiştirilmesi, kapıların bu şekilde açılması, caminin içerisine girilerek namazlarını kılan Müslümanların adeta sadece terörist gibi algılanması, oyun senaryoların yerine getirilmesi bize şunu gösteriyor ki yaklaşık 15-20 yıldan bu yana subliminal şekilde verilen mesajların meyveleri toplanılıyor.” diyerek sözlerini tamamladı.
 
 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!

AYM, 5 siyasi parti hakkında suç duyurusunda bulundu

AYM, 5 siyasi parti hakkında suç duyurusunda bulundu

Yeni Zelanda devlet televizyonundan canlı ezan okundu

Yeni Zelanda devlet televizyonundan canlı ezan okundu

AB'den Brexit kararı

AB'den Brexit kararı

Başkan Erdoğan imzaladı: Milyonlarca memuru ilgilendiriyor

Başkan Erdoğan imzaladı: Milyonlarca memuru ilgilendiriyor

'PKK tarafından CHP İzmir listelerine itelenmiş 14 kişi var'

'PKK tarafından CHP İzmir listelerine itelenmiş 14 kişi var'

Pentagon sözcüsü DEAŞ sorusunu geçiştirdi

Pentagon sözcüsü DEAŞ sorusunu geçiştirdi

Musul'daki feribot faciası kamerada

Musul'daki feribot faciası kamerada

Maduro: Bu dizi sayesinde Müslüman olacağım

Maduro: Bu dizi sayesinde Müslüman olacağım
 
Musul´da 85 kişinin hayatını kaybettiği feribot kazasının görüntüleri ortaya çıktı

Musul´da 85 kişinin hayatını kaybettiği feribot kazasının görüntüleri ortaya çıktı

Günün en ilginç fotoğrafları

Günün en ilginç fotoğrafları

Memur adaylarına müjde! İşte memur alacak kurumlar

Memur adaylarına müjde! İşte memur alacak kurumlar

Avrupa'nın ilk denizaltı restoranı açıldı

Avrupa'nın ilk denizaltı restoranı açıldı