• $ 5,8162
 • € 6,4721
 • 275.215
 • 110477
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Rami Aslan: İletişimin gücü ile kenetlendik yatırımlara devam

15 Temmuz’da saldırıya uğrayan Türk Telekom, o gece kesintisiz iletişim için tüm ekibiyle çalıştı. Türk Telekom CEO’su Aslan “Demokrasiye ve Türk hükümetinin liderliğine güvenimiz tam. Türkiye’ye yatırım yapma konusundaki kararlılığımız sürüyor” dedi.

 • YELDA ŞUMNULU
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
x

15 Temmuz darbe girişiminde hedef alınan kurumlardan biri de Türk Telekom’du. Darbe girişiminde binalarının işgal edilmeye çalışılmasına rağmen kesintisiz iletişim sağladıklarını söyleyen Türk Telekom CEO’su Rami Aslan “Bu darbe girişimi bir anlamda ‘İletişimin Gücü’ sayesinde engellendi. Türk Telekom olarak yıllardır sürdürdüğümüz altyapı yatırımları sayesinde Türkiye’nin iletişim omurgası, en zor zamanlarda bile kusursuz çalışmaya devam etti. Böylece, darbe girişimine karşı Türkiye ‘iletişim’ sayesinde kenetlenerek, bu girişimi sonuçsuz bıraktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım güçlü iletişim altyapımız sayesinde birçok TV kanalına görüntülü görüşme ile bağlanarak birlik ve beraberlik mesajı vermişler ve böylece olayların başladığı ilk andan itibaren halkımızla iletişim halinde olabilmişlerdir” diye konuştu.

İLETİŞİMİ KOPARMADIK

15 Temmuz gibi kriz durumlarda güvenlik güçlerinin, kamu kuruluşlarının, bakanlıkların, finans ve sağlık kurumlarının kesintisiz bağlantıya sahip olmalarının önemine dikkat çeken Aslan, şunları söyledi: “Hız kesmeden sürdürdüğümüz altyapı yatırımlarımız sayesinde, o elim gecede, operasyonlarımızı sağlıklı şekilde yürüterek sistemlerin devamlılığı sağladık.” Ülke coğrafyasına yayılmış binlerce hizmet binası, teknik sistemleri işletebildikleri yüzlerce ek bina ve yerleşkelerinin olduğunu belirten Aslan “Bugüne kadar yaptığımız büyük yatırımlar sayesinde sistemlerimizi uzaktan kontrol edebiliyoruz. İşte bu sayede, darbecilerin işgal ve iletişimi kesme girişimlerine rağmen hizmetlerimizin hiçbirinde aksaklık ve kesinti yaşamadık” diye konuştu.

YATIRIMLARA DEVAM

Türk Telekom’un planları hakkında da bilgi veren Aslan, şunları söyledi: “Ekonomik istikrara olduğu kadar; demokrasiye ve Türk hükümetinin liderliğine güvenimiz tam. Bu bağlamda zaten önümüzdeki 3 yılda, lisans bedelleri hariç 10 milyar TL yatırım yapma kararımızı duyurmuştuk. Türkiye’ye yatırım yapmak ve Türk halkına en iyi teknolojileri sunmak konusundaki kararlılığımız aynen sürüyor. Bu yolda emin adımlarla ilerliyor, operasyonlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Türkiye’nin doğrudan en büyük yabancı yatırımcısı olan Yönetim Kurulu Başkanımız Muhammed Hariri de bu konudaki duruşumuzu net şekilde ifade etti.” Aslan “Yatırımcılarımıza yıllık öngörümüzü rahatlıkla yerine getireceğimizi ifade ettik. Onlara, bu olayın Türkiye’deki tüketici davranışları ve güveni üzerinde hiçbir olumsuz etkisinin olmayacağı; işimizin başında, son hız operasyonlarımıza devam ediyor olduğumuz mesajını verdik” dedi.

ŞEHİDİMİZ VAR

- O gece biz de darbeci askerlerin network operasyonlarımızı hedef alan birçok saldırısına maruz kaldık. Yöneticilerimizin ve ekiplerimizin gayretleriyle iletişim hizmetlerimizi kesintisiz sağlamayı başardık.

- Ankara Ulus’taki Bölge Müdürlüğü binalarımız, İstanbul Acıbadem Bölge Müdürlüğümüz veÜmraniye’deki Teknoloji binamız hedefler arasındaydı.

- Darbe gecesi bu binalarda mesaide olan arkadaşlarımız darbecilerin işgal ettiği binalarımıza canları pahasına sahip çıktılar. Darbecilere direnerek sistemlere müdahale edilmesine izin vermediler. Maalesef olaylar sırasında Acıbadem’de bir arkadaşımızı şehit verdik.

- Arkadaşlarımızın mücadelesiyle gururlandık. Birine değinecek olursak: Ankara Ulus’taki binamızı işgal eden darbeci askerler,  önce binada bulunan çağrı merkezimizde çalışan kadaşlarımızı rehin aldılar, daha sonra bazılarını serbest bıraktılar. Ancak serbest kalan arkadaşlarımız, binayı terk etmek yerine binalarını savunmayı tercih ettiler. Evlerine dönmeyip darbecileri binadan atmada güvenlik güçlerimize destek olarak bizi gururlandırdılar. Ertesi gün de mesai saatinde çağrı merkezindeki işlerinin başına geçtiler.

TÜRK TELEKOM, DARBE GİRİŞİMİ GECESİ VE SONRASINDA NELER YAPTI?

- “Yaralananlar ve şehit olanların yakınları için Başbakanlık tarafından başlatılan 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’na 10 milyon TL bağışta bulunduk.

- 34 bine yakın Türk Telekom çalışanı da demokrasi şehitleri ve gazilerinin yakınları için tek yürek oldu ve 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’na gönüllü olarak bağışta bulundu.

- Mobil hatlı müşterilerimize her yöne ücretsiz konuşma ve internet sunduk.

- Tüm Türkiye’deki ankesörlü telefonlardan ücretsiz şehiriçi ve şehirdışı konuşma imkanı sağladık.

- Tüm Türkiye’de ev telefonu kullanan müşterilerimize şehir içi ve şehirlerarası ücretsiz konuşma sağladık.

- Bütün müşterilerimiz için -toptancı müşteriler, altyapımızı kullanan operatörler ve onların müşterileri de dahil olmak üzere- temmuz ayı sonuna kadar geçerli ekstra internet kotası tanımladık.

- Tüm vatandaşlarımıza, Türk Telekom Wi-Fi noktalarında ücretsiz internet sunduk. Meydanlarda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarımız için Wi-Fi ağımızı İstanbul’da Taksim, Kadıköy ve Saraçhane meydanları, Karaman Aktekke Meydanı, Erzincan Cumhuriyet Meydanı, Erzurum Yakutiye Meydanı ve Adana İstasyon Meydanı’nı da kapsayacak şekilde genişlettik.

- Evde internet ve ev telefonu abonesi olan şehitlerimizin borçlarını sıfırladık.

- Şehit ailelerime 1 yıl boyunca evde internet ve telefon ihtiyaçlarını ücretsiz karşılama kararı aldık.

- Çalışma arkadaşlarımızdan birini şehit verdiğimiz Acıbadem binamızda 1 Ağustos’ta Mevlüt organizasyonu yaptık.”

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!

Diyarbakır'daki mitinge yapılan saldırının faillerine müebbet

Diyarbakır'daki mitinge yapılan saldırının faillerine müebbet

Mehmetçik PKK'nın inleri yerle bir etti

Mehmetçik PKK'nın inleri yerle bir etti

Adnan Oktar davasında yeni gelişme

Adnan Oktar davasında yeni gelişme

ABD Senatosu'nun 'Ermeni' kararına AK Parti Sözcüsü Çelik'ten tepki

ABD Senatosu'nun 'Ermeni' kararına AK Parti Sözcüsü Çelik'ten tepki

Görüntüler dehşete düşürmüştü... Bakımevi hakkında soruşturma

Görüntüler dehşete düşürmüştü... Bakımevi hakkında soruşturma

Dünya devlerinin ticaret savaşında yumuşama!

Dünya devlerinin ticaret savaşında yumuşama!

İBB '15 gün' dedi ama engellilerin çilesi devam ediyor

İBB '15 gün' dedi ama engellilerin çilesi devam ediyor

Dönercilerden Canan Karatay'a suç duyurusu! 'Açıklamasından sonra satışlar düştü'

Dönercilerden Canan Karatay'a suç duyurusu! 'Açıklamasından sonra satışlar düştü'
 
İletişim Başkanlığı terör örgütü PYD/YPG´nin gerçek yüzünü anlatan film hazırladı

İletişim Başkanlığı terör örgütü PYD/YPG´nin gerçek yüzünü anlatan film hazırladı

Denge ve hafıza kaybı şikayetiyle doktora gitti, röntgen sonucu dehşete düşürdü

Denge ve hafıza kaybı şikayetiyle doktora gitti, röntgen sonucu dehşete düşürdü

Mısır'daki antik Armana kentinde ilginç keşif

Mısır'daki antik Armana kentinde ilginç keşif

UFO ile ilgili karanlık gerçekler

UFO ile ilgili karanlık gerçekler