Yerli girişimciye destek!

Dövizin, enflasyon riskini arttığı bu günlerde devletin piyasalara verdiği teşviklere benzer bir destek de yerli yazılım sektöründen geldi. Kafe, restorant, fastfood, tekstil, kırtasiye, parfümeri vb. mağazalar için yazılım üreten Desen Yazılımevi restoran ve perakende otomasyonu gibi KOBİ yazılımlarını müşterilerine ücretsiz verecek. Üstelik döviz üzerinden satılan Bilgisayar, POS cihazı, Barkod okuyucu vb donanımlar da düşük kur ve yüksek indirim oranlarıyla satın alınabilecek.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Konuyla ilgili bilgi aldığımız Desen ERP kurucu ortağı Yücel Dağlar, birçok firmanın fiyatlara döviz ve enflasyondaki artışın da üzerinde zam yaptığı sırada nasıl ve neden böyle bir kampanya kararı aldıklarını şöyle açıkladı: “Ülke olarak üreticilerin ve ticaret erbabının işine dört elle sarılıp, kendi işine odaklanmasını önemsiyoruz. Piyasalardaki belirsizliğin geçici olduğunu düşünüyoruz. Yerli ve gerçekten katma değerli bir üretici olarak bu süreci tüm müşteri ve tedarikçilerimizle işbirliği yaparak aşabileceğimize inanıyoruz. Bu amaçla önceliği küçük ölçekli işletmelere verdik. Çünkü onlar ekonominin kılcal damarlarını oluşturuyorlar. Biz de onlara hem ekonomik destek olsun, hem de işlerini daha hızlı, daha kolay yapabilsinler diye normalde 3.500 TL satılan Desen POS ve PYS perakende yazılım çözümlerimizi ücretsiz sunmaya karar verdik. Donanım tedarikçilerimizle görüşerek bu firmalara özel fiyatlarla ihtiyaçlarını giderme olanağı da sağladık. Neticede kampanyadan yararlanacak bir işletmenin yazılım ve donanım satın alma maliyeti toplamda yarı yarıya azalmış oldu.” 
 
Restoran ve perakende otomasyon yazılımlarının fiyatları, üreticileri yerli de olsa genelde dolar bazında ve 500 $ – 1.500 $ arasında değişiyor. Donanım ise zaten ithal olduğundan dövize endeksli olarak satılıyor ve son günlerde ancak nakit ve liste fiyatından alınabiliyor. Tüm bu avantajlar hesap edildiğinde, Desen POS’un sunduğu fırsat küçük ölçekli girişimlerin bütçesine hatırı sayılır bir katkı sağlayacak gibi görülüyor.
 
Yücel Dağlar kampanya başvurularının nasıl yapılacağını ise şöyle açıkladı: “Bu sene 'Bayim Olur Musun? 2018 Fuarı'na katılıyoruz. Fuar tüm sektörlerin bir araya geldiği dinamik bir ortam. Yararlanmak isteyen herkesi 11-14 Ekim tarihleri arasında CNR'deki standımıza bekliyoruz. Tabii erken davrananlar avantajlı olacak. Çünkü, kampanya dahilinde ücretsiz vereceğimiz yazılım sayısı da, kaliteli hizmet verebileceğimiz sayıyla sınırlı olacak.”
 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
CHP´li vekil vatandaşa böyle küfür etti

CHP´li vekil vatandaşa böyle küfür etti

ABD ile Almanya, S-400'ün muadilini üretecek

ABD ile Almanya, S-400'ün muadilini üretecek

Ek ödeme artacak

Ek ödeme artacak

Keçiboynuzunun ilk kez duyacağınız faydaları

Keçiboynuzunun ilk kez duyacağınız faydaları

En Çok Okunanlar