27 Şubat 2021 Cumartesi / 15 Recep 1442
Gece modu

AK Parti'den 'mizansen' iddialarına yalanlama

AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, 103 yaşındaki Elif Şencan'ın cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan'ın bağış hesabına yaptığı desteğin mizansen olduğu iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

26 Temmuz 2014 Cumartesi 07:00 - Güncelleme: 26 Temmuz 2014 Cumartesi 19:44
AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, 103 yaşındaki Elif Şencan'ın cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bağış hesabına yaptığı desteğin mizansen olduğu iddialarına ilişkin, "Elif nine ilerlemiş yaşına rağmen kendi isteğiyle  bizzat gelerek kampanyaya sembolik manada kefen parası olan 500 lirayı bağışladı" ifadelerini kullandı. 
 
Uzer, yaptığı yazılı açıklamasında, il başkanlığı tarafından cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'a destek kampanyası düzenlenmesinin bazı kesimleri rahatsız ettiğini belirtti.
 
Gazianteplilerin Başbakan Erdoğan'a destek vermesinin muhalefeti ve bazı medya organlarını rahatsız ettiğini aktaran Uzer, şunları kaydetti:
 
"103 yaşındaki Elif Şencan ninenin kampanyaya kefen parasını bağışlayarak destek olmasını bile kurgu olduğunu ifade edenler asıl kurgunun 10 Ağustos'ta sandıkta yapılacağından bir haber yaşamaktadırlar. Elif nine ilerlemiş yaşına rağmen kendi isteğiyle bizzat gelerek kampanyaya sembolik manada kefen parası olan 500 lirayı bağışladı. Milli irade, milletin adamı Başbakan Erdoğan'ı cumhurbaşkanı olarak destekliyor ve 10 Ağustos'ta Çankaya'da görmek istiyor. Gaziantep'teki 125 sivil toplum örgütünün platform adı altında bir araya gelerek cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıklaması en büyük kurgudur. Gerek Elif nine, gerekse Gaziantep asıl kurguyu 10 Ağustos'ta sandıkta yaparak muhalefete ve  asılsız haber yapanlara en büyük cevabı verecektir."
 
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim harcamalarına katkı için bağışta bulunmak isteyen vatandaşlar, 21 Temmuz Pazartesi günü Gaziantep'teki Ziraat Bankası şubelerinde yoğunluk oluşturmuş, bankaya gelen 103 yaşındaki Elif Şencan da "kefen param" dediği 500 lirasını bağış hesabına yatırmıştı.