10 Ağustos 2022 Çarşamba / 13 Muharrem 1444

İBB'deki israf düzenine tepki yağıyor! İmamoğlu lüks araç konvoyuyla restorana gitti

Seçim dönemi 'israf' söylemini dilinden düşürmeyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun lüks otomobil konvoyu ile restorana gitme görüntülerini paylaşan birçok kullanıcı, israf düzenine tepki gösterdi.

3 Ağustos 2022 Çarşamba 10:12 - Güncelleme:

"İstanbul'da israf düzenine son vereceğiz. Bütçe tasarrufu ile halkımızın gerçek ihtiyaçlarını karşılayacağız" diyerek belediye başkanlık koltuğuna oturan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu söylemleriyle çelişiyor.

İmamoğlu'nun lüks otomobil konvoyu ile restorana gitme görüntülerini paylaşan birçok kullanıcı, israf düzenine tepki gösterdi.

Görüntülerde İBB Başkanı İmamoğlu'nun lüks araçlarla oluşturulan konvoyuyla gittiği restoranın şefi tarafından kapıda karşılanması yer alıyor. Kendisini karşılayanlarla tek tek selamlaşan İmamoğlu daha sonra restorana doğru yöneliyor.

GÖZLERDEN KAÇMAYAN DETAY

Videoda İmamoğlu'nun tercih ettiği aracın Mercedes S600 Guard (Ağır zırhlı versiyon) olduğu görülürken 'israf' diyerek Yenikapı'ya gönderttiği Clio'ların arasına bu aracı katılmadı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ

Sosyal medyada gündem olan video hakkında çoğu kullanıcı İmamoğlu'nun yemek yemek için araç konvoyunu kullanmasına tepki gösterdi.

Yapılan yorumlardan bazıları şöyle:

-Putin bile bu kadar korunmuyor, ne özelliği var bu adamın. Kimden korkuyor?

-Kapıyı açanın kapısını açan var.

-Güç sarhoşluğu bu galiba.