06 Mart 2021 Cumartesi / 22 Recep 1442
Gece modu

Çorum'da polis memuru Ahmet Lafçı aracında yaralı halde bulundu

Polis memuru Ahmet Lafçı, kendisine ait araçta ağır yaralı halde bulundu

CİHAN31 Aralık 2013 Salı 07:00 - Güncelleme: 31 Aralık 2013 Salı 17:03
Çorum İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Ahmet Lafçı (45), kendisine ait araçta ağır yaralı halde bulundu.

Olay, Akkent Mahallesi'nde meydana geldi. Alınan bilgiye göre silah sesini duyan polisin komşuları aracın yanına gittiklerinde Ahmet Lafçı'nın kanlar içerisinde olduğunu gördü. Aracın kapılarının kilitli olması nedeniyle vatandaşlar camları kırarak, Lafçı'ya ulaştı. Ağır yaralı olan polis memuru aynı araçla Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Lafçı'nın durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenilirken, mesai arkadaşları da hastaneye akın etti.

Olayı öğrenen Çorum Emniyet Müdürü Halil İbrahim Doğan ve şube müdürleri de polis memuru Lafçı'nın durumu hakkında hastane yetkililerinden bilgi aldı.

Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Musa Zorlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, polis memurunun sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu belirtti. Zorlu, 'Kurşun kalbine isabet etmiş, şu anda arkadaşlarımız gerekli müdahaleyi yapıyor. Kurşun kalbine isabet ettiği için hayati tehlikesi devam ediyor.' dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.