Terör örgütü PYD, terör örgütü PKK ile olan işbirliğini itiraf etti

Terör örgütü PKK’nın elebaşlarına ödül konması, ABD’nin 'terörist değil' dediği PYD’yi rahatsız etti. PYD’nin omurgasını oluşturduğu SDG’den yapılan açıklama PYD ile PKK işbirliğinin itiraf edildi.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

ABD, PKK’yı terör örgütü olarak sayıp ela başları için ödül koyarken onun uzantısı olan ve PYD’yi terör örgütü olarak saymadı. ABD’ye itiraz, kendisi ile birlikte Suriye’de iş tutan terör örgütü PYD’den geldi.  PYD yaptığı açıklama ile Suriye’de PKK ile birlikte hareket ettiklerini itiraf etti.
 
ABD Dışişleri Bakanlığı’nın 3 üst düzey PKK yöneticisi Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Duran Kalkan’ın yerini ihbar edenlere ödül vereceği açıklanmıştı. Terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı olan PYD ile ilgili olarak ise ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey “onları terör örgütü olarak görmüyoruz açıklaması” yapmıştı. 
 
ÇATIŞMALARA KATILDILAR
 
Terör örgütünün çatısını oluşturduğu SDG’den yapılan açıklamada Ayn el Arab bölgesinin DEAŞ terör örgütünden alınması döneminde, PKK militanların çatışmalarda yer aldığına dikkat çekilerek, PKK’nın terör ile mücadele ettiği iddia edildi. 
 
ÖDÜL AÇIKLAMASINI ÇELİŞKİLİ BULMUŞLAR!
 
Terör örgütü tarafından yapılan açıklama ABD’nin almış olduğu ödül kararı ise “çelişki olarak” nitelendirdi Türkiye iki terör örgütünün birlikte hareket ettiği defalarca ABD’li muhataplarını iletmişti. Başkan Erdoğan başta olmak üzere ABD’li yetkilerle yapılan tüm görüşmelerde örgütlerin organik bağı ortaya konmuştu.
 
SDG, DEAŞ'la yapılan sözde mücadelede Kandil'den gelen PKK'lılarla birlikte savaştıklarını açıkladı.
 
(Akşam)
 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Kanije Zaferi - Tarihte bugün 18 Kasım 1601

Kanije Zaferi - Tarihte bugün 18 Kasım 1601

Hayvanların X-Ray altındaki görüntüleri

Hayvanların X-Ray altındaki görüntüleri

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Türkiye'nin ilk millet bahçeleri açıldı

Türkiye'nin ilk millet bahçeleri açıldı

En Çok Okunanlar