Hürriyet itiraf etti: '400 vekil' haberini hatalı verdik

Hürriyet gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın '400 vekil' tartışmasıyla ilgili sözlerinin internet sitesinde '400 vekil çıksaydı Dağlıca olmazdı' şeklinde verilmesinin hata olduğunu kabul etti. Hürriyet hatasını kabul etti ancak ülkeyi geren kişi hakkında işlem yapılıp yapılmadığını açıklamaması akıllarda soru işaretleri bıraktı.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Pazar akşamı A Haber'deki canlı yayındaki sözlerini internet sitesinden çarpıtarak veren Hürriyet gazetesi hatasını kabul etti. Erdoğan'ın sözlerini "400 vekil olmasaydı, Dağlıca yaşanmazdı" başlığı ile veren Hürriyet, internet sitesinden yaptığı açıklamada geri adım atarak "üzüntülüyüz" dedi. 
 
Hürriyet.com.tr'de yer alan açıklamaya göre, gazete, tartışmayı Okur Temsilcisi Faruk Bildirici'ye inceletti. Bildirici'nin tespitlerine yer verilen açıklamada özetle şunlara yer verildi: 
 
Erdoğan'ın '400 vekil' sözü
Bildirici, bu incelemesinde - Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 400 milletvekiliyle ilgili sözlerini genel anlamda 7 Haziran sonrasındaki bütün istikrarsızlık ve terör olayları için kullandığına dikkat çekmekle birlikte - yine de hurriyet.com.tr’de Pazar akşamı verilen ilk haberin problemli olduğu kanaatine ulaşıyor. Bildirici, burada kasıtlı bir hata olduğunu düşünmüyor; ancak yine de “internet gazeteciliğinin hızlı hareket etme zorunluluğunun böyle bir yanlışa gerekçe oluşturmaması gerektiğini” vurguluyor.
 
Kasıt yok, üzgünüz
Kuşkusuz kasıt taşımasa da böyle bir hatanın yapılmış olmasını üzüntüyle karşılıyoruz. Pazar akşamı bu haber bahane edilerek gazetemizin İstanbul’daki merkezine taşlı sopalı bir saldırı düzenlenmesi ve bu olayda başrolde iktidar partisinden bir milletvekilinin yer alması meselenin bir diğer düşündürücü boyutudur. Hiçbir medeni demokratik ülkede şiddet içeren protesto gösterilerine yer yoktur.
 
Hürriyet'in çarpıtmayı kabul etmesi sonrası, ülkeyi geren fitne ateşini yakan kişi hakkında işlem yapılıp yapılmadığını açıklamaması akıllarda soru işaretleri bıraktı.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Trump´ın adayı başarısız olsun diye cadı büyüsü yaptılar

Trump´ın adayı başarısız olsun diye cadı büyüsü yaptılar

En Çok Okunanlar