• $ 5,3423
 • € 6,0785
 • 220.721
 • 99.677
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Başbakan Erdoğan'dan TÜSİAD'a çok sert tepki

Başbakan Erdoğan Ankara adaylarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada TÜSİAD'ın dün yaptığı açıklamaya çok sert çıktı.

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
x

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle;

Dün TÜSİAD Başkanı çıkıyor, olduğundan çok farklı bir Türkiye çizmeye çalışıyor. Neymiş? HSYK kanun teklifinden büyük rahatsızlık duyuyormuş? Senin rahatsızlık duyduğun ne? Neden rahatsızlık duyduğunu hiç gelip de bu ülkenin yetkili olan Adalet Bakanı'yla görüştün mü? Etrafınızda maaşlı memurlarınız var. Onların sizde verdiği bilgilerle mi değerlendirirsiniz. Siz işinize gelmeyeni hemen kapıya koyarsınız. Hükümet, bu ülkenin menfaatlerini korumayan insanları istediği gibi sağa sola atama imkanına sahip mi? Maalesef eli kolu bağlı, biz onları düzenliyoruz. Peki ananas meselesinden niye rahatsız değilsin? Uganda'da sizlere rafineri bağlantısı kuranlardan neden rahatsız değilsin? Yargı içindeki ağır baskıdan niye rahatsız değilsiniz? Çünkü bazılarının işleri tıkır tıkır yürüyor, ananaslar gelip gidiyor. Ananas bildiğiniz ananas değil tabi. Rafineriyi alırken rahatsız değilsin, peki cezalar kesilirken niye rahatsız oluyorsun?

TÜSİAD kusura bakmasın, bugüne dek hiç milletin yanında bulunmadı. TÜSİAD'a rağmen, iş dünyasındaki tehditleri biz kaldırdık. Bu TÜSİAD bugüne kadar bu ülkede hiç samimi davranmadı ve yeri geldi şu ifadeyi de kullandılar 'Hükümet başarılı ama bizim oyumuz başka yere'. Zaten vermezsen verme bize milletimiz yeter. Siz yine gidin o yolsuzluklarla iç içe olanlarla lobi faaliyetleri yapmaya devam edin.

Darbe girişimine karşı tavır koymuyorsunuz öyle mi. O zaman bizi karşısınızda bulacaksınız. Kalkıp da TÜSİAD Başkanı 'Böyle bir ülkeye küresel sermaye gelmez' diyemez. Diyorsa bu vatana ihanettir. Biz bu makamlara TÜSİAD ile gelmedik, TÜSİAD'a rağmen geldik.

Günlerdir parlamentoda, komisyonda, Genel Kurul'da bazı sorunlar yaşanıyor. Gönül isterdi ki HSYK ile ilgili düzenlemeyi bir anayasa değişikliğiyle çözelim. Ben inanmıyordum bunların bize destek vereceğini, fakat sizin madem ki böyle bir arzunuz var ve ben arkadaşlarımı bizzat muhalefet partilerime göndereceğim dedim. Ertesi gün gönderdim, CHP anında cevap vermedi, Perşembe cevap verelim dedi. MHP bir çay dahi ikram etmedi, arkadaşlarımızın girişi çıkışı bir oldu. Randevu veriyorsunuz, bu ülkenin ananeleri vardır. Arkadaşlarımız BDP'ye de gitti, önce olumlu refleks verdiler. Perşembe günü CHP'den 'biz katılmıyoruz' diye cevap geldi. Bu CHP'nin genel müdürü sabah başka akşam başka konuşmuştur. Dürüst değildir. Biz o zaman yasal düzenlemeyi yapmaya devam edeeğiz dedik, kavga gürültü komisyondan geçti. Genel Kurul'da daher türlü yaygara yapılıyor.SİZ HER TÜRLÜ HAKARETİ YAPACAKSINIZ...

Dün de arzu edilmeyen bir durum oldu. Siz bu ülkenin başbakanına, ailesine her türlü hakareti yapacaksınız, oradaki AK Parti grubu şamar oğlanı değil, onlar da kalkıp bizim de onurumuz var deyip onun gereğini yapıyor. Şu ana kadar partimizle alakalı olarak bizim en güçlü yanımız ne dedik; 3 Y ile mücadele.

Bugün bir tane köşe yazarı diyor ki ' Erdoğan diyor 10 yılda 6 bin km yol yaptık, bu kadar yol yapmasaydık yolsuzluk yapabiliR miydik? Bak takip edemiyor, 6 bin km'yi bizden öncekiler yaptı, biz 17 bin km yaptık. Bizim yaptıklarımıza bunların hayalleri bile kavuşamıyor. Köşe yazarısın önce bir araştır. Niye yazmıyorsun orada? Bu iktidar Marmaray'ı YHT'yi nasıl yaptı? Eğitimde verilen burslar, krediler. Bunları göremezler, niye iftira atacak çünkü. Biz yolsuzlukla mücadelede başarılıyız.

CHP'YE SURİYE TEPKİSİ

Suriye'deki katliam fotoğraflarına karşı CHP'den samimi bir söz işittiniz mi? Daha dün akşam kem küm etmeye başladılar, bu işe sessiz kalmayalım dediler. O yüzden kem küm ediyorlar. Bir de ESed'den daha iyisini görmedik diyorlar. Esed'in katliamına ortak olmuşlardır. Bütün dünya fotoğraflar karşısında insanlığından utanırken, CHP yine vahşetin yanında yer alıyor.

(Suriye Dışişleri Bakanı Muallim'in Cenevre 2 Konferansı'ndaki iddiaları) "Eğer bunların burada eğitildiğini ispat edemezseniz alçaksınız. Türkiye bugüne kadar hiçbir Suriye'deki terörist gruba eğtim vermemiştir. O sizin işinizdir. O Suriye'nin işidir. Suriye'de bugün terör örgütleri varsa oluşmasının nedeni de Esed rejimidir."

TIR AÇIKLAMASI

O TIR'ları durduranlar kime ve neye hizmet ettiklerini görmüşlerdir, zerre kadar vicdanları varsa umarım mahçup olmuşlardır. MİT'e silah kaçakçısı iftirasında bulunan cHP'nin genel başkanını ben millete havale ediyorum. Bunu olsa olsa başka bir ülkenin muhalefet lideri yapar. Oradaki mağdur insanlara her türlü insani yardımı biz getireceğiz getirmeye devam edeceğiz. Bizim atacağımız bu adımları sen belirleyemezsin. bizde vizdan var ama sende var mı bilmiyorum.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!

Muğla'da korkutan deprem

Muğla'da korkutan deprem

Çavuşoğlu ile Lavrov Suriye'yi görüştü

Çavuşoğlu ile Lavrov Suriye'yi görüştü

Müslümanlara bombalı saldırı hazırlığında yakalandılar

Müslümanlara bombalı saldırı hazırlığında yakalandılar

Meteoroloji uyardı: Çok kuvvetli geliyor

Meteoroloji uyardı: Çok kuvvetli geliyor

Bulgaristan'dan AB'ye dikkat çeken Türkiye mesajı

Bulgaristan'dan AB'ye dikkat çeken Türkiye mesajı

'Ben bu uzlaşı kapısının aralandığını hissettim'

'Ben bu uzlaşı kapısının aralandığını hissettim'

'Usulsüz dinleme' davasında eski polise rekor hapis cezası

'Usulsüz dinleme' davasında eski polise rekor hapis cezası

Pompeo: DEAŞ'ı Suriye ve Irak'ta yenilgiye uğrattık

Pompeo: DEAŞ'ı Suriye ve Irak'ta yenilgiye uğrattık
 
Lazkiye’de bomba yüklü araç patladı

Lazkiye’de bomba yüklü araç patladı

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Dünyanın en zengin 10 ismi belli oldu

Dünyanın en zengin 10 ismi belli oldu

Kim Milyoner Olmak İster'i karıştıran anlar! İzleyici isyan etti

Kim Milyoner Olmak İster'i karıştıran anlar! İzleyici isyan etti