27 Şubat 2021 Cumartesi / 15 Recep 1442
Gece modu

Mahalle baskısı bitti linç başladı

Açılışını Başbakan Erdoğan'ın yaptığı Fatih Terim Stadyumu'nda düzenlenen ve Erdoğanla birlikte gösteri maçı yapan ünlülere linç kampanyası başlatıldı.

28 Temmuz 2014 Pazartesi 07:00 - Güncelleme: 28 Temmuz 2014 Pazartesi 09:54

Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı Seçimi Vizyon Belgesi’ni açıklamasına katılan ünlü isimlere yönelik mahalle baskısının yankılarını dinmeden şimdi de İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadı’nın açılış töreninde Başbakan Erdoğan ile gösteri maçı yapan futbol ve sanat camiasından birçok ünlü isme linç kampanyası başlatıldı. Başbakan’la gösteri maçına katılan ünlüler, sosyal medyada adeta eleştiri bombardımanına tutuldu. Linç mesajları şöyle:

“Güle güle Yılmaz Erdoğan! İki yüzlüm, güle güle. Utanmalı senden, Berkin’im bile.”

“Tolgahan Sayışman nasıl gider oraya ya sildim haberi olsun :)”

“Acun, Terim, Tolgahan Sayışman Beinm için bitmiştir. İmparator diye biri yoktur benim için.”

“Kelebeğin Rüyası ile eşsiz bir sanatçı olmuştum benim için Yılmaz. Senin içn önemi olmasa da benim için artık sadece şovmensin.”

Başbakanı seviyorum suç mu?

Avrupa gol kralı ve eski milli futbolcu Tanju Çolak, Başakşehir Stadyumu’na Fatih Terim’in isminin verilmesini sevinçle karşıladığını söyledi. Çolak, “Bu Başbakanımızın kalitesini, Türk futboluna verdiği değeri ortaya koyuyor. Ona yakıştı, teşekkürler Başbakanım” dedi. Erdoğan’ın vizyon toplantısına katıldığı için eleştirildiğini belirten Çolak, şöyle konuştu: “Başbakanı seviyorum, suç mu? Ben sayın Başbakan’ı bugüne kadar hep destekledim, hatta direkt mitinglerinde bulundum. Bizim sevgimiz latifeden değil.” Stad açılışına katılmamasına değinen Çolak, şunları kaydetti: “Açılışta sadece Fenerbahçe özellikli olan sporcular vardı,. Organizasyonu yapan sevgili Acun Ilıcalı, Galatasaray ve Trabzonspor’dan açılışa hiçbir futbolcuyu davet etmeyerek ayrımcılık yapmıştır. Ben Acun’u Türk halkının vicdanına bırakıyorum.”