18 Nisan 2021 Pazar / 6 Ramazan 1442
Gece modu

Başakşehir ve Konyaspor'un rakipleri belli oldu

UEFA Avrupa Ligi'nde grup kuraları çekiliyor. Ülkemizi Avrupa Ligi'nde temsil eden Medipol Başakşehir ve Atiker Konyaspor'un rakipleri belli oldu.

25 Ağustos 2017 Cuma 07:00 - Güncelleme: 25 Ağustos 2017 Cuma 14:58

Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki en önemli ikinci turnuvası UEFA  Avrupa Ligi'nde grup aşamasının kura çekimi, Monaco'daki Grimaldi Forum'da gerçekleştirildi.  

Organizasyona grup aşamasından katılan Atiker Konyaspor ve UEFA  Şampiyonlar Ligi play-off turundan elenerek gelen Medipol Başakşehir'in de rakipleri belli oldu.

Kura sonucunda Medipol Başakşehir, C Grubu'nda Portekiz temsilcisi Braga, Bulgar ekibi Ludogorets ve Almanya'dan Hoffenheim ile eşleşti.

Atiker Konyaspor ise I Grubu'nda yer alırken, Avusturya ekibi Salzburg, Fransa'dan Marsilya ve Portekiz ekibi Vitoria Guimaraes ile gruptan çıkmak için mücadele edecek.

Vardar ve Östersunds'un da rakipleri belli oldu

3. ön eleme turunda Fenerbahçe'yi eleyen Vardar ile 2. ön eleme turunda Galatasaray'ı safdışı bırakan Östersunds'un grupları da belli oldu. Macaristan ekibi Vardar, Zenit, Real Sociedad ve Rosenborg'un yer aldığı L Grubu'na düşerken, Östersunds J Grubu'nda Athletic Bilbao, Hertha Berlin ve Zorya Luhansk ile eşleşti.

Avrupa Ligi'nin grup aşamasında ilk maçlar 14 Eylül'de, son  karşılaşmalar ise 7 Aralık'ta oynanacak.

UEFA Avrupa Ligi 2017-2018 final maçı, 16 Mayıs 2018 tarihinde Fransa'nın Lyon şehrindeki Park Olympique Lyonnais stadyumunda oynanacak.

A Grubu: Villarreal, Maccabi Tel - Aviv, Astana, Slavia Prag

B Grubu: Dinamo Kiev, Young Boys, Partizan, Skenderbeu

C Grubu: Braga, Ludogorets, Hoffenheim, Medipol Başakşehir

D Grubu: Milan, Austria Wien, Rijeka, AEK

E Grubu: Olympic Lyon, Everton, Atalanta, Apollon

F Grubu:  Kopenhag, Lokomotiv Moskova, Sherriff Tiraspol, Zlin

G Grubu: Viktroia Plzen, Steaua Bükreş,  Hapoel Be'er Sheva, Lugano

H Grubu: Arsenal, Bate Borisov, Köln, Kızılyıldız

I Grubu: Salzburg, Marsilya, Vitoria Guimaraes, Atiker Konyaspor

J Grubu: Athletic Bilbao, Hertha Berlin, Zorya Luhansk, Östersunds

K Grubu: Lazio, Nice, Zulte Waregem, Vitesse

L Grubu:  Zenit, Real Sociedad, Rosenborg, Vardar