26 Ocak 2021 Salı / 12 CemaziyelAhir 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Aziz ÜSTEL
austel@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Şimdiye kadar neredeydiniz?

25 Aralık 2015 Cuma

Galatasaray kazanıyor ama durumu hiçte iç açıcı değil. Diyeceksiniz ki, kötü olduğunda da kazanırsan, takımı düzelttiğinde istenilen hedeflere yürürsün. Evet Galatasaray şimdi kazanıyor ama ocak ayında mutlaka nokta transferler yapmak zorunda. Yoksa her geçen gün düzelen Fenerbahçe ile genç kadrosuyla iyi işlere imza atan Beşiktaş’la şampiyonluk yarışında kafaya kafaya gidebilmek, geçebilmek mümkün olmaz. Hatta erken de havlu atılabilir. Hele bu kadro yapısıyla UEFA Avrupa Ligi’nde hedeflenen üst turlara çıkabilmek hayalden öteye geçmez. Gelecek sezon da Şampiyonlar Ligi’nde olmak isteniyorsa bu yolun Süper Lig’de mutlu sondan geçtiğini Dursun Özbek ve yönetimi hatırından çıkarmamalı.

Galatasaray’ın kadrosu diğer iki rakibine oranla zayıf. Galatasaray’ın kadrosunda yer alan Jem Paul Karacan, Koray Günter, Tarık, Jose Rodriguez bu kulübün oyuncuları değil. Kastamonu 1966 gibi bir üçüncü lig takımı karşısındaki hallerini gördünüz. İki pası doğru dürüst yapamadılar, 70’ten sonra oyundan düştüler.

Başkan Dursun Özbek, “Paramız var. Ocak’ta bambaşka bir Galatasaray ortaya çıkaracağız” diyor. İyi hoşta insana şimdiye kadar “Neredeydin?” demezler mi? “Paramız yok” diye diye, UEFA’nın Finansal Fair-Play şemsiyesinin altına sığınarak Galatasaray’ı bugünlere getirdiniz. Şimdi hem papuç pahalı olduğu hem de Mustafa Denizli’nin göreve gelirken şart koşması nedeniyle gerekli transferleri yapma yoluna gideceğinizi söylüyorsunuz. Bekleyip göreceğiz.

Bu takımın acilen çok kaliteli bir sağ bek, bir stoper, bir ön libero bir de golcüye ihtiyacı var. Kasımpaşalı Donk ön libero için tamam denildiğine göre, en az 3 kaliteli topçu daha alınması şart. Futbol arenasında yurt içi ve yurt dışında başarılı olmak istiyorsan bunlar olmazsa olmaz. Şimdi Galatasaray’ın önünde ilk yarıyı bitirmek için tek bir maç kaldı. Pazar günü deplasmanda Kayserispor sınavı var. Kayseri ligin başındaki takım değil. Tolunay Kafkas’ın öğrencileri çok iyi top oynuyor. Galatasaray, Kayseri’de kaza yapmamak için Akhisar maçındaki görüntüsünün çok çok üzerine çıkmalı.