Genel

ALS hastası Özlem'in, Erdoğan'la görüşme isteği


ALS hastası Özlem'in, Erdoğan'la görüşme isteği - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta: - "Biz bu isteğini aldık, Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz.


Özlem'in fiziki ve tıbbi olarak şartlarının uygun olduğu ortamlarda görüşmesini sağlayacağız"

DÜZCE (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta ve AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce'de yaklaşık 10 yıl önce yakalandığı ALS hastalığı nedeniyle 5 yıldır yatağa bağımlı yaşayan ve sadece gözlerini kullanarak sosyal medya aracılığıyla 6 su kuyusu açtırmasıyla gündeme gelen 35 yaşındaki Özlem Özalkan'ı ziyaret etti.

Özalkan ailesinin Sarayyeri Mahallesi'ndeki evine gelen Usta ve Keşir, Özlem Özalkan ile görüşerek, hastalığı ve tedavi durumu hakkında bilgi aldı.

Özlem Özalkan ise gözleriyle monitöre "Hoş geldiniz, teşekkür ediyorum." yazdı.

Baba Cihan Özalkan, ALS hatası kızının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek istediğini Usta'ya iletti. Usta ve Keşir, Özlem'in bu isteğini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ileteceklerini ifade etti.

Ziyaretin ardından AA muhabirine açıklama yapan Usta, Özlem'in tüm sağlıklı insanlara örnek olması gerektiğini söyledi.

Özlem'in tanınan bir sima olduğunu aktaran Usta, şöyle konuştu:

"Özlem ALS hastalığına rağmen, yatağa bağımlı olmasına rağmen sadece gözlerini hareket ettirerek kullandığı bilgisayar sistemi ile yurt dışında 6 su kuyusu açtırmış. Kendisi gibi ALS hastası olan yatağa bağımlı kişilere de yardım etmiş. Özlem bu davranışlarıyla tüm Türkiye'nin göğsünü kabarttı. Afganistan, Pakistan, Moritanya, Sudan ve Somali'de su kuyusu açtırmış. Eğer bir şey yapmak ve başarmak istiyorsak hiçbir şey engel olamaz. Özlem de bunun en güzel örneğidir."

Özlem'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek gibi bir isteği olduğunu anımsatan Usta, "Biz bu isteğini aldık, Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz. Özlem'in fiziki ve tıbbi olarak şartlarının uygun olduğu ortamlarda görüşmesini sağlayacağız. Bu talebini ileteceğiz, inşallah o talebi yerine gelir diye çabalayacağız." diye konuştu.

Milletvekili Keşir de Özlem Özalkan'ın tüm dünyaya örnek olduğunu kaydetti.

Keşir, "Sadece göz kapaklarıyla açtırdığı su kuyuları ile yüreğimize dokunan bir kızımız. Kendi fiziki şartlarına bakmaksızın insanlık adına gösterdiği çabadan dolayı kendisini kutluyorum. Özellikle ailesini de tebrik ediyorum." dedi.

Ayşe Keşir, Özlem'in dileğini yerine getirmek için çaba göstereceklerini sözlerine ekledi.İkindi Vaktine Kalan Süre

Düzce
Çarşamba
14 Kasım 2018
Rüzgar 3,7 km/h
Sağanak Yağışlar
11 °
11°
Diğer Düzce Günleri İçin Tıklayın
´Atatürk benim ilahım, tapıyorum´

´Atatürk benim ilahım, tapıyorum´

Denizlerin en korkunç ve ilginç canlıları

Denizlerin en korkunç ve ilginç canlıları

Kas yapan en iyi besinler nelerdir?

Kas yapan en iyi besinler nelerdir?

PFDK tarafından verilen rekor cezalar

PFDK tarafından verilen rekor cezalar

En Çok Okunanlar