"Başarılı Sağlık Yöneticileri" ödülleri sahiplerini buldu


"Başarılı Sağlık Yöneticileri" ödülleri sahiplerini buldu

İSTANBUL (AA) - Bu yıl 11'incisi düzenlenen "Yılın Başarılı Sağlık Yöneticisi Ödülleri" sahiplerini buldu.

Sağlık Gönüllüleri Türkiye'den yapılan açıklamaya göre, Sağlık Gönüllüleri Türkiye ve Hospital Manager Dergisi iş birliğinde düzenlenen ödül töreninde, Prof. Dr. Melih Bulut, Prof. Dr. Barış Diren, Prof. Dr. Metin Çakmakçı, Yaşar Yıldırım, Bülent Kiymir, Meri İstiroti ve Oğuz Engiz'in aralarında bulunduğu jüri tarafından, 6 farklı kategoride verilen "Yılın Başarılı Sağlık Yöneticisi Ödülleri"nin sahipleri belirlendi.

Bu kapsamda, "Yılın En Başarılı Kamu Sağlık Yöneticisi Ödülü" Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş'e, "Yılın En Başarılı Hemşirelik Hizmetleri Yöneticisi Ödülü" Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Seyyare Kurt'a, "Yılın En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu Lideri Ödülü" Kansersiz Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dida Didem Kaymaz'a, "Yılın En Başarılı Sağlık Girişimcisi Ödülü" Bekir Okan'a, "Yılın En Başarılı Sağlık Yöneticisi Ödülü" Türkan Özilhan Tacir'e, "Sağlık Yönetiminde Yaşam Boyu Başarı Ödülü" ise Prof. Dr. Haydar Sur'a taktim edildi.

Gecede ayrıca jüri üyeliğini Prof. Dr. Haluk Gürgen, Prof. Dr. Barış Diren, Sibel Güneş, Semra Baysan, Ayşenur Asuman Uğur ve Oğuz Engiz'in yaptığı "Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülleri" sahiplerini buldu.

Bu kapsamda, Sabri Ülker Vakfı "Yemekte Denge Projesi" ile "Yılın En Başarılı Sosyal Sorumluluk Projesi" ödülüne layık görülürken, "Gönüllü Sağlık Hizmetleri Çalışmaları" ile Ayhan Şahenk Vakfı "Yılın En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu" seçildi.

Ayrıca, "Sağlık Yönetimi Eğitimi" alanında Prof. Dr. Mithat Kıyak, "Tıp Etiği" alanında Prof. Dr. Nesrin Çobanoğlu ödüle değer bulunurken, NPİstanbul Beyin Hastanesi, Türkiye Organ Nakli Vakfı, gazeteci Leyla Ataman ve Türkiye Sağlık Turizmi Platformu da ödüle layık görüldü.