• $ 5,3309
  • € 6,0483
  • 227.939
  • 103.185
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Genel

İzin günlerinde ücretsiz sağlık taraması yapıyorlar


İzin günlerinde ücretsiz sağlık taraması yapıyorlar - Muş'ta özel bir hastanede görev yapan 5 uzman doktor, hafta sonu izinlerini köyleri dolaşıp vatandaşları ücretsiz muayene ederek değerlendiriyor - Hastane Başhekimi Sinan Kaya: - "Bize gelemeyen hastaları evlerinde ziyaret ediyoruz.


İzin günlerinde ücretsiz sağlık taraması yapıyorlar

- Muş'ta özel bir hastanede görev yapan 5 uzman doktor, hafta sonu izinlerini köyleri dolaşıp vatandaşları ücretsiz muayene ederek değerlendiriyor - Hastane Başhekimi Sinan Kaya: - "Bize gelemeyen hastaları evlerinde ziyaret ediyoruz. Acil durumu olan hastaları ambulansımızla gereken tedavisini yapmak için hastaneye götürüyoruz. Vatandaşların yoğun ilgisini görüyoruz"

MUŞ (AA) - Muş'ta 5 uzman doktor, hafta sonu tatillerinde köyleri gezerek vatandaşlara ücretsiz sağlık hizmeti veriyor.

Kentteki özel bir hastanede görev yapan acil, nöroloji, dahiliye, çocuk hastalıkları, kardiyoloji uzmanı doktorlar, kırsaldaki hastaneye gitme imkanı olmayan vatandaşlara ulaşmak amacıyla sosyal sorumluluk projesi başlattı.

Hastane yönetiminin de destek verdiği doktorlar, kendilerine tahsis edilen ambulansla hafta sonu tatil yapmak yerine köyleri dolaşarak vatandaşları sağlık taramasından geçiriyor.

Vatandaşların şikayetlerini dinleyen, ilaçlarını nasıl kullanacaklarını anlatarak gönül bağı kuran doktorlar, sağlık kurumuna yönlendirilmesi gerekenlere de tetkiklerini ücretsiz yapma imkanı sunuyor.

Proje kapsamında merkeze bağlı Kıyık köyüne giden doktorlar, vatandaşları muayene ederek dikkat etmeleri gereken konularda bilgilendirdi.

- "Bize gelemeyenlerin evine gidiyoruz"

Hastane başhekimi ve acil tıp uzmanı Sinan Kaya, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, kentte çetin geçen kış mevsimi ve imkansızlıklar nedeniyle hastaneye gelmekte zorlanan yaşlı ve yatalak hastalar için köy köy gezdiklerini anlattı.

Hastanede görev yapan gönüllü doktorlar ve sağlık personeliyle kırsal bölgelerdeki hastalara yardımcı olmaya çalıştıklarını aktaran Kaya, "Köylerde hastalar gelip sağlık taramasından geçiyor. Bize gelemeyen hastaları evlerinde ziyaret ediyoruz. Acil durumu olan hastaları ambulansımızla gereken tedavisini yapmak için hastaneye götürüyoruz. Vatandaşların yoğun ilgisini görüyoruz." diye konuştu.

Nöroloji uzmanı Durmuş Ali Şahin de muayenenin yanında bölge halkıyla tanışma fırsatı da bulduklarını belirterek, "Burada sağlık hizmetini almakta zorlanan hastalara yardımcı oluyoruz. Köyde mevcut hastalara baktık ve bazılarına yönlendirmelerde bulunduk." dedi.

Dahiliye uzmanı Hasan Güney, kırsal alanda yaşayan vatandaşların kış mevsiminde hastalandıkları zaman merkezdeki hastanelere ulaşmada zorluk çektiklerini dile getirerek, "Biz de 'bir nebze faydalı olur' düşüncesiyle hafta sonlarında köylere gidip hastaları evlerinde muayene ediyoruz. Tedavi imkanımız varsa tedavi ediyoruz, hastaneye yatma durumu olursa ambulansımızla hastaneye götürüyoruz." diye konuştu.

Hafta sonu evde oturmak yerine şifa dağıtmayı tercih ettiklerini kaydeden kardiyoloji uzmanı Atilla İçli ise merkeze ulaşamayan hastalara faydalı olmak için böyle bir proje başlattıklarını söyledi.

Köy muhtarı Mustafa Sönmez da doktorlara gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

Muhabir : Yahya Sezgin
Yayınlayan : Selma Bıyıklı Adabaşİkindi Vaktine Kalan Süre

Muş
Cuma
22 Şubat 2019
Rüzgar 3,7 km/h
Kısmen güneşli
-1 °
-5° -1°
Diğer Muş Günleri İçin Tıklayın
CHP´li Avcılar Belediyesinde işçiler eylem yaptı

CHP´li Avcılar Belediyesinde işçiler eylem yaptı

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

CHP´li Avcılar Belediyesinde işçiler eylem yaptı

CHP´li Avcılar Belediyesinde işçiler eylem yaptı

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları