Tüm Yazarlar
Dr. Ramazan Akkır Yazıları
Kılıçdaroğlu’nun dört büyük günahı!
Dr. Ramazan Akkır
‘Yeni CHP’ söyleminin üretim yeri, ABD’dir. Hatta ‘Yeni CHP’ için düğmeye oldukça erken bir tarihte, 2008 yılında basılmıştır. Menşei Amerikan-İsveç olan Silkroad Enstitüsü, 2008 yılında hazırlamış olduğu raporda, Baykal’ın istifa ettirilerek Kemal Kılıçdaroğlu’nun partinin başına getirilmesi gerektiği ifade edilmiştir.
Sapkın cereyanlar nasıl önlenebilir?
Dr. Ramazan Akkır
Osmanlı 1866 yılında tekke ve zaviyeleri kontrol altına alabilmek için Şeyhülislamlığa bağlı Meclis-i Meşayihi kurmuştur. Zaman zaman asker kaçaklarının yuvasına dönen tekke ve zaviyeler, kendi haline bırakılmamış, denetim ve gözetim altına almıştır.  Sapkın cereyanları önlemenin yolu; şeffaflaşmaktan, tarikat ve cemaatleri yasallaştırarak denetim altına almaktan gelmektedir
Muharrem İnce’nin ikircikli stratejisi
Dr. Ramazan Akkır
İnce hükümete İsrail ile ilişkilerin kesmesini salık verdikten sonra “Hükümet İsrail ile ilişkileri kessin İsrail ile ilişkileri ben tekrar kuracağım” diyerek ABD’ye selam çakıyor. Oysa devrimci solun ve sosyalizmin anlam dünyasında küresel sistemin merkezi olan ABD, meşruiyetin değil kötülüklerin kaynağı olarak kabul görmeli değil miydi?