İGA'nin enerji ihtiyacı Aksa jeneratörden

İstanbul Yeni Havalimanı (İGA) Türkiye tarihinin en büyük havalimanı projesinin enerji ihtiyacını karşılamak için yerli firma Aksa Jeneratör’ü tercih etti.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

İGA –Aksa işbirliği kapsamında, Aksa Jeneratör projeye orta ölçekli bir elektrik santraline denk gelecek 105 mVA enerji sağlayacak.

Cumhuriyet tarihinin en büyük projelerinden biri olan İstanbul Yeni Havalimanı projesinde İGA, enerji tedariki için Türkiye’nin lider jeneratör üreticisi Aksa’yı seçti. İGA ile yapılan anlaşma kapsamında Aksa, İstanbul Yeni Havalimanı’na 42 adet 2500 KVA’lık jeneratörün kurulumunu gerçekleştirecek.

Global standartlarda üretim yapan bir Türk markası olarak Türkiye'nin en büyük havalimanı projesine hizmet verecek olmaktan gurur duyduklarını dile getiren Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker proje ile ilgili; “Dünyanın en yüksek yolcu kapasiteli havalimanı projesi, yıllık 200 milyonun üzerine çıkartılabilir yolcusuyla 7/24 yaşayacak bir yapıya sahip. Yolcuların konforlu bir ortamda yolculuklarına hazırlandıkları, yüz binlerce uçuşun koordine edildiği böyle büyük bir yapıda enerji en önemli ihtiyaçlar arasında yer alıyor. İGA ile yaptığımız bu işbirliği kapsamında havalimanında orta ölçekli bir elektrik santraline denk gelecek bir kurulum gerçekleştireceğiz. Şebeke enerjisi ile uyumlu bir şekilde devrede olan jeneratörlerimizle havalimanının tüm enerjisini karşılayacak ve hizmetlerin aksamadan devamını sağlayacağız. Dünyanın en büyük havalimanı operasyonunda, Aksa Jeneratör olarak yer almanın sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getireceğiz” dedi.

 İGA - Aksa iş birliğinden memnuniyet duyduğunu ifade eden İGA Havalimanları İnşaatı        CEO’su Yusuf Akçayoğlu; “Dünyanın en önemli havacılık merkezlerinden biri olacak  İstanbul Yeni Havalimanı’nın en son teknolojik gelişmeler ışığında kusursuz hizmet  sunması için tüm gerekli çalışmaları yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Böylesine  büyük bir projenin operasyonunda en önemli ihtiyaçların başında enerji geliyor. Bu  kapsamda sektörün önde gelen firması Aksa ile yapmış olduğumuz iş birliği ile  havalimanında gerçekleşecek tüm operasyonlar kesintisiz ve sağlıklı bir şekilde  ilerleyecek.” dedi.

Türkiye’de yüzde 50’nin üzerinde payla açık ara pazar lideri olan Aksa Jeneratör, dünyada ise ilk 5 jeneratör üreticisi arasında yer alıyor.

 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Bosna´da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgi seli

Bosna´da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgi seli

Bunlar ancak Avustralya`da olur

Bunlar ancak Avustralya`da olur

Ölüme ramak kala

Ölüme ramak kala

Galatasaray, 21. şampiyonluğunu büyük bir coşkuyla kutladı

Galatasaray, 21. şampiyonluğunu büyük bir coşkuyla kutladı