Bir yastıkta 40 yıl

Mamak Belediyesi evlilikte kırk yıl ve üzerini doldurmuş 65 çifti, Kızılcahamam’da bulunan Eliz Hotel’de 3 gün 4 gece misafir etti. Tatil boyunca dinlenen, termal tesisten yararlanan ve doğada bol bol vakit geçiren aileler, “Yaşlılıkta hatırlanmak güzel” dedi.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Ailenin toplumu ayakta tutan en önemli müessese olduğu ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Bu müessesenin sağlığı birbirinize karşı saygıyı korumaktan geçiyor. Saygının olduğu yerde sevgi de olur, mutluluk da olur. Sizler bunu başararak gelecek kuşaklara örnek oluyorsunuz. Hepinize bir ömür boyu mutluluklar diliyorum” dedi.  

Evliliklerinde 40 ve üzeri yılı geride bırakmış mutlu çiftler ile bir araya gelen Akgül, “Toplumumuzun huzuru, güvenliği, saadeti her şeyden önce aile kurumunun sağlam temeller üzerine kurulmasına ve yükselmesine bağlıdır. Ailenin huzuru ve mutluluğu ise siz kıymetli annelerimizin ellerinde yoğrularak ortaya çıkar. 

Onun için öncelikle cenneti annelerin ayakları altına seren bir dinin mensupları olarak siz değerli annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

BİRBİRİNİZE DESTEK OLUN

Yaklaşık 50 yıllık evli olan Zekeriya-Sırma Bayram çifti gençlere tavsiyelerde bulunurken, “Birbirinize her daim destek olun. Birbirinize olan bu yardımlaşma; güveni de, saygıyı da, hoşgörüyü de beraberinde getirecektir” şeklinde konuştu. 

47 yıllık evliliğin temelinde fikir birliği ve sabrın olduğunu belirten Gani ve Ayşe Pilavcı çifti ise, “Güven her şeyden önce geliyor. Çocuk da ailenin olmazsa olmazı. Evlat sahibi olduğunuzda bir şeyi bin defa düşünüyorsunuz” ifadelerini kullandı. Etkinlik sonunda Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ve Mamak Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Faruk Gültekin çiftlerle toplu fotoğraf çektirdi.

 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Seçim Yolunda 'Kartal'

Seçim Yolunda 'Kartal'

İşte bilinmeyen tuhaf bilgiler

İşte bilinmeyen tuhaf bilgiler

Son hali şaşkına çevirdi

Son hali şaşkına çevirdi

Taşın içinden çıkan şoke etti

Taşın içinden çıkan şoke etti