DEAŞ çekildiği köylere kameralı patlayıcı tuzağı kuruyor

Fırat kalkanı Operasyonunda direniş gösteremeyen DEAŞ'ın kaybettiği köylere kamera kontrollü düzenekler koyarak terk ettiği ortaya çıktı. Dünyanın merakla izlediği Dabık'ta da direniş gösteremeyen DEAŞ, köyü kamera ile gözleyip, tuzakladıkları düzenekleri patlatıyor.

  • İHA
x

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin destek verdiği Özgür Suriye Ordusu’nun yaptığı Fırat Kalkanı Operasyonu ile Cerablus'tan Dabık'a kadar olan bölgede kontrolü kaybeden DEAŞ, bombalı araç ve canlı bomba gibi yöntemlerine bir yenisini daha ekledi. Elinde bulunan köylerden savaşmak yerine kaçmayı tercih eden DEAŞ militanları, çekildiği köylere ise mayın ya da el yapımı patlayıcılar tuzaklıyor. Kamera sistemi ile bölgeyi izleyen militanlar kaçarken, köyü kamera ile gözleyip, tuzakladıkları düzenekleri uzaktan patlatıyor. Güvenliği sağlamak için ÖSO birliklerinin binalara girdiği anlarda düzenekleri patlatan militanlar, canlı bombalar kadar etkili eylemler yapmış oluyor.

 
Bir tuzakta 5 askeri kaybettiler
 
ÖSO’ya bağlı Sultan Murat Tümeni Komutanı Fehim İsa'nın bu yöntemle ilk kez Kışev köyünde karşılaştığı öğrenilirken, bu köyde patlatılan mayında 5 askerin şehit oldu, 7 asker de yaralandı. DEAŞ'in son dönemde çok güç kaybetmesi nedeniyle bu yönteme başvurduğunu anlatan Fehim İsa, “DEAŞ direnişi, son dönemde çok güç kaybetti. Onun için mayınlama yönteminde kendilerine farklı yöntemler arıyorlar. Son zamanlarda gördüğümüz gibi, Kırşev köyünde mayınları kamera sistemine bağlamışlar. Kendileri köyü terk ettiğinden, bizi uzaktan izleyerek, imha kontrol yöntemiyle mayınları patlatıyorlar. Biz de içeride olduğumuz zaman mayınlar üzerimizde patlıyor. Kırşev köyüne saldırdığımızda bir yaralı vermezken, içeriye girdiğimizde kimse olmamasına rağmen 5 şehit, 7 yaralı verdik. Bu mayınlar ve mayınlara bağlı kamera sisteminden kaynaklanıyor” dedi.
 
Dabık’ta direnişle karşılaşmadı
 
Fehim İsa, DEAŞ'ın en büyük savaşın Dabık’ta yaşanacağı yönündeki söylemlerinin aksine hiçbir direnişte bulunmadığını söyledi. Aynı gün Dabık ve çevresinde 3-4 köyü birden ele geçirdiklerini anlatan İsa, “2 gün önce Dabık ve çevresindeki 4-5 köyü çember altına aldık. Aynı gecesi istihbarat alarak, DEAŞ'ın Dabık’tan çekildiğini duyduk. Biz hazırdık. Ertesi gün hemen Dabık’a saldırdık, ama onlar çekilmişti. Söylenenlerin ise insanları Dabık’a çekmek için propaganda olduğunu anladık” dedi
  
Son 2 günde 8 köy ele geçirildi
 
Fehim İsa Bab’a doğru ilerleyişin sürdüğünü söylerken son 2 gün içerisinde Dabık ile birlikte 8 köyün ele geçirildiğini kaydetti. İsa, “Dabık’ı da ele geçirince durmadık, güneye 3-4 köy daha ileriye gittik. Hamidiye köyüne kadar köyleri ele geçirdik. Dün Guz köyü, bugün Seyid Ali köyüne kadar köyleri ele geçirdik. 2 günde 8 köy ele geçirdik” dedi.
 
  “Önümüzdeki 2 gün içerisinde Halep çıplak gözle görülecek”
 
İsa ilerleyişin beklenenden hızlı sürdüğünü anlatırken, çok yakın zamanda Halep sınırına dayanacaklarını kaydetti. İsa, “Çok yakın zamanda, bir-iki gün içerisinde Halep çıplak gözle gözükecektir. Bu konuda çok iddialıyız” şeklinde konuştu.
  
  “Dabık’ta hayat 1-2 güne normale döner”
 
İsa, Dabık’ta mayın temizleme işinin sürdüğünü belirtirken, hayatın bir iki gün içerisinde normale döneceğini ifade etti. Fehim İsa, “Emniyet nedeniyle Dabık’a halkı içeriye sokmuyoruz. Mayın temizleme sürüyor. 1-2 günde hayat normale dönecek. Enkaz temizlenecek ki rahatlıkla hayatını sürdürecektir” ifadelerini kullandı.
 
  “Mümbiç, Bab, Azez hattını birleştirmek hedefimiz”
 
Fehim İsa, en önemli hedeflerinin ise Bab şehrini ele geçirmek olduğunu ifade etti. Ardından Mümbiç’in batısındaki bölgeleri alarak, Mümbiç Bab-Azaz hattını birleştirmek istediklerini vurgulayan Fehim İsa, “Bizim en önemli hedeflerimizden biri Bab şehri. Orayı da ele geçirdikten sonra, Mümbiç’in batısındaki bölgeleri ele geçirmek istiyoruz. Mümbiç, Bab, Azez hattını birleştirmek hedefimiz. Ondan sonra Rakka şehrine ilerleyişimize devam edeceğiz. Bizim teröristlerle rejimle savaşta bir sınırımız yoktur. PYD ile, DEAŞ ile rejim ile her yerde savaşmaya hazırız” dedi.
  
  “Savaşçılarımızın morali çok yüksek”
 
ÖSO’ya bağlı Sultan Murat Tümeni Komutanı Fehim İsa, büyük zaferler elde ettiklerini belirterek bu nedenle savaşçıların moralinin çok yüksek olduğunu da sözlerine ekledi. Fehim İsa, “Şu anda büyük zaferler elde etmemiz nedeniyle savaşçılarımızın morali çok yüksek. Bazen planların dışında ilerlemeler gerçekleştiriyoruz. Savaşçılarımızı tutamıyoruz. Dabık’ı çembere aldığımız gün. Sadece Dabık’ı alıp, irtibat noktalarını güçlendirip, tekrardan ilerleyip, Hamidiye köyünü almayı düşünüyorduk. Savaşçıların arzusu, isteği arzusu nedeniyle Dabık ile birlikte 4-5 köyü ele geçirdik” ifadelerine yer verdi.
  
  “Bunların arkasında İran’ın olduğunu biliyoruz"
 
İsa, DEAŞ'ın Dabık’ı kaybetmesinin ardından büyük savaşın sadece geçici süre ertelendiği yönündeki söylemlere ise sert tepki gösterdi. DEAŞ'ın bir hikaye olduğunu söyleyen İsa, “DEAŞ benim açımdan sadece bir hikayedir. DEAŞ'ın bir amacı, Suriye savaşının kirlenmesidir. DEAŞ'ın içerisinde çok gafil insanlar var. Onların Suriye’de, Irak’ta kimin alçakça planlarına alet olduğunu tahmin ediyoruz. Bunların Sünni şehirlerin dışında savaştıklarını görmedik. Bunların arkasında İran’ın olduğunu biliyoruz. DEAŞ'ın bunların operasyon noktası, operasyon merkezinin Tahran olduğunu biliyoruz” ifadelerini kullandı.
  
  PYD'ye gözdağı
 
Daha önce PYD ile karşılaştıklarını belirten Fehim İsa, PYD militanlarını Sacur Nehri’nin güneyine kovduklarını söyledi. PYD’yi Mümbiç’ten de çıkaracaklarını vurgulayan İsa, PYD’nin sıranın kendilerine gelmesini beklediklerini kaydetti. El Bab’ın ele geçirilmesinin ardından Mümbiç’e yöneleceklerini anlatan İsa, “Fırat Kalkanı Operasyonu’na başladığımız anda, Cerablus’un şehir merkezine yakın olan bölgelere PYD yerleşmişti. Mümbiç’ten kuzeye doğru açılmıştı. O dönemde, onlara da bir iki hamlede bulunduk. Yaklaşık 3-4 kez operasyon yaptık. Onları Sacur Nehri’nin güneyine süpürdük. Şu anda sıralarının gelmesini bekliyorlar. Allah’ın izniyle, DEAŞ’ı o bölgeden temizledikten sonra yani Bab şehrinden sonra, PYD’yi de oradan süpüreceğiz. Mümbiç şehrinden mutlaka çıkacaklar. Oranın sahipleri var” dedi.
  
  “Türkmen, Arap ya da Kürtlerle bir sorunumuz yok”
 
ÖSO’ya bağlı Sultan Murat Tümeni Komutanı Fehim İsa, ne Türkmenler, ne Araplar ne de Kürtlerle bir sorunu olmadıklarını, sadece bölgede terör örgütlerini istemediklerine dikkat çekti. PYD, DEAŞ gibi terör örgütlerini kabullenemeyeceklerini ifade eden İsa, “Kürtler bu arada bizim için aynı vatanda yaşayan kardeşlerimizdir. Bizim hiçbir Kürt ile sorunumuz yok. Bizim, ne Türkmenler, ne Arap kardeşlerimiz ne de Kürt kardeşlerimiz ile bir sorunumuz yok. Sadece PYD ile sorunumuz var. PKK’nın Suriye uzantısı olan PYD’yi Suriye’nin tamamından çıkaracak, yok edecek güce sahibiz. Türkiye’nin de destek vermesinden dolayı, bu güce sahibiz. Suriye’nin bir noktasında PYD’yi kabul etmeyeceğiz. Suriye’nin içerisinde emperyalist planlara sahip olan DEAŞ, PYD gibi fikirlere sahip olan insanları kabullenemeyiz” şeklinde konuştu.
 
  “Musul’da DEAŞ'ın karşısında savaşmak isterdik”
 
İsa, Musul’da DEAŞ'ın karşısında savaşmak istediklerini fakat Suriye’deki iç savaş nedeniyle Musul operasyonuna katılamadıklarını ifade etti. İsa, "Türkiye Ortadoğu için çok değerli bir ülke. Çok güçlü bir ülke. Tabi kendi sınırlarını koruma hakkı var. Türkiye, Musul da DEAŞ gibi bir terörist grubun varlığına razı olmaz. Biz de Suriye’de savaş olmasaydı Musul’da DEAŞ'ın karşısında savaşmak isterdik” dedi.
  İsa, kimsenin Türkiye’ye, “o topraklarda ne yapıyorsun” demeye hakkı bulunmadığını vurgularken, Türkiye’nin hem bölge hem de Musul halkı için önemli bir güç olduğunu söyledi.
  
  “Temennimiz Musul’un özgürlüğüne kavuşması”
 
İsa, Türkiye’nin Musul operasyonuna dahil olma isteğini desteklediğini ifade ederek, Musul’un bir an önce özgürlüğüne kavuşması temennisinde bulundu. İsa, “Biz Türkiye’nin destekçisiyiz. Türkiye’nin her yönde haklı olduğunu düşünüyoruz. Kimse Türkiye’ye o topraklarda ne yapıyorsun, diyemez. O topraklarda terörist oldukça, o bölgeye giriş halkı normaldir. Nasıl ki Kandil dağında bulunan PKK’ya yönelik operasyon yapması gibi. Bu güce de sahip. Terörist olarak nitelendirdiğimiz DEAŞ'a, on binlerce kilometrelerden gelen insanların o topraklarda hakkı varken, Türkiye’nin de oralarda operasyon yapmaya hakkı vardır. İnşallah temenni ederiz, çok yakın zamanda Musul da özgürlüğüne kavuşur” dedi.
 
  “Mezhep savaşından endişe ediyoruz”
 
İsa, Musul’da Mezhep savaşı çıkarılmak istendiğini söyleyerek, Türkiye’nin bu oyunu bozacağını ifade etti. İsa, “Oradaki mezhep savaşından biz de endişe duyuyoruz. Çünkü Sünnilerin daha çoğunlukta olduğu bir şehir. Burada DEAŞ'ın PKK’nın ve YPG’nin yaptığına Türkiye karşılık verecektir” dedi.
  
  Cerablus polisini Türkiye eğitecek
 
Fehim İsa, Cerablus’ta iç güvenliğin sağlanması amacıyla polis güçlerinin oluşturulacağını belirterek, polisin ise Türkiye tarafından eğileceğini kaydetti. Cerablus’ta Türkiye’nin desteği ile dünyaya örnek olacak bir mahkeme, belediye gibi yönetim ve adalet sisteminin de kurulacağını açıklayan İsa, “Cerablus’ta iç güvenliğin sağlanması için Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ile görüştük. Cerablus’ta polis, gücü teşkilatı kurmak için gönüllü insanların listesini istediler. Yaklaşık 400-500 kişi ile bir polis teşkilatı kuracağız. Eğitimini Türk Devleti üstlenecek. Eğitim verecekler. Muntazam bir şekilde, dünyaya örnek olacak bir şekilde sistem kurulacak. Şu anda sivil halkın oluşturduğu bir sivil meclis var. Orası, yardım, sağlık, tarım gibi işlere hepsi bakıyorlar. Bunu ilerleyen günlerde daha net bir şekilde göreceğiz. Buranın halkı kendi kendisine yönetecek, hiçbir yerden yardım destek gelmeden ihtiyaçlarını kendilerini karşılayacak. İleriye dönük, tüm önlemler alınıyor, planlarını alıyoruz” dedi.
  
  “Dış tehditlere karşı ÖSO birlikleri hazır”
 
Fehim İsa, Cerablus’un dış tehditlere karşı ise ÖSO birlikleri tarafından korunacağını ifade etti. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin de destekçileri olduğunu anlatan İsa, “Dış tehditler karşısında Özgür Suriye Ordusu hazır. Türk Silahlı Kuvvetleri de destekçimiz. Gerekirse orayı yıllarca korumak için hazırız” diye konuştu

 

 

Haber Turu

İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak

İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak

Cumhuriyet Bayramının 93. yıldönümü etkinlikleri nedeniyle bazı yollar araç trafiğine kapatılacak.

Sokmayan mülayim arılar, EXPO 2016 Antalya’da

Sokmayan mülayim arılar, EXPO 2016 Antalya’da

Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi (DAGEM), en sakin dişi ve erkek arıları laboratuvar ortamında ıslah ve seleksiyon yöntemleriyle bir araya getirerek, suni tohumlamayla sokmayan mülayim arı yetiştirdi. DAGEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu mülayim arılar sayesinde şehir arıcılığının gelişeceğine

Erzurum'da ilk FETÖ davası açıldı

Erzurum'da ilk FETÖ davası açıldı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) elebaşı Fetullah Gülen'in doğum yeri olan Erzurum'da, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturmalar kapsamında ilk dava açıldı.

Umre kayıtları başlıyor

Umre kayıtları başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca 2017 umre programları açıklandı. Umre ziyareti yapmak üzere kutsal topraklara gitmek isteyenler için kayıtlar 31 Ekim'de başlayacak.

FETÖ'nün 'abileri' çalınan soruları ezberletmiş

FETÖ'nün "abileri" çalınan soruları ezberletmiş

Kayseri'de kabul edilen iddianamede FETÖ'nün, askeri liselere giriş sınavında çalınan soruları öğrencilere ezberlettiği ve kimseye söylememeleri konusunda Kur'an-ı Kerim üzerine yemin ettirdiği bilgisi yer aldı.

Çanakkale'de katil eşek arıları alarmı

Çanakkale'de katil eşek arıları alarmı

Çanakkale'de bir apartmanın çatı katına kovan yapan yabani eşek arıları, apartman ve mahalle sakinlerinin korkulu rüyası haline geldi.

TSK'da 195 FETÖ ihracı daha

TSK'da 195 FETÖ ihracı daha

Milli Savunma Bakanlığı kararıyla FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 195 personel ihraç edildi.

TSK: Şırnak'ta çok sayıda silah ele geçirildi

TSK: Şırnak'ta çok sayıda silah ele geçirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Şırnak Düğün Dağı bölgesinde teröristlere yönelik yürütülen operasyonlarda, etkisiz hale getirilen teröristlerle birlikte çok sayıda silah ve teçhizatın ele geçirildiğini, tespit edilen mağara ve tünellerin imha edildiğini açıkladı.

Doğu Karadeniz bu yolu bekliyor

Doğu Karadeniz bu yolu bekliyor

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde 5 il, Ordu’da yapımı süren çevre yolunu adeta dört gözle bekliyor. Karadeniz Sahil Yolu’nun en kritik ve dar bölgesi olarak bilinen Ordu’da halen inşaatı devam eden çevre yolu 5 ay sonra hizmete girecek.

Kırklareli merkezli FETÖ operasyonunda 15 öğretmene gözaltı

Kırklareli merkezli FETÖ operasyonunda 15 öğretmene gözaltı

Kırklareli merkezli FETÖ/PDY'ye yönelik 5 ilde düzenlenen operasyonlarda 15 öğretmen gözaltına alındı.

BM: DEAŞ 8 bin aileyi Musul'da canlı kalkan yaptı

BM: DEAŞ 8 bin aileyi Musul'da canlı kalkan yaptı

BM, DEAŞ'ın yaklaşık 8 bin aileyi kaçırarak Irak'ın Musul kentinde operasyonlara karşı canlı kalkan olarak kullandığını açıkladı.

Halep'te muhaliflerden rejime 'büyük operasyon'

Halep'te muhaliflerden rejime ''büyük operasyon''

Suriye'nin Halep ilindeki muhalif gruplar, kent merkezindeki rejim kuşatmasını kırmak için büyük bir operasyon başlattı.

Lavrov, İranlı mevkidaşı Zarif ile görüştü

Lavrov, İranlı mevkidaşı Zarif ile görüştü

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye krizini görüşmek üzere Moskova’da İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ile bir araya geldi.

Muhalifler, Halep'teki rejim mevzilerini vuruyor

Muhalifler, Halep'teki rejim mevzilerini vuruyor

Suriyeli muhalif gruplar, Halep ilinde kent merkezi çevresindeki rejim hatlarını ağır silahlarla vurmaya başladı.

Uçakta bir ses duydu ve 'küfür etmeme' sözü verdi

Uçakta bir ses duydu ve "küfür etmeme" sözü verdi

Filipinler Devlet Başkanı Duterte `küfür etmeme´ konusunda açıklama yaptı.

AB'den Esed destekçilerine yaptırım kararı

AB'den Esed destekçilerine yaptırım kararı

Avrupa Birliği (AB), "Suriye’de sivil halkı şiddetle baskı altında tutmak" gerekçesiyle Esed rejiminden 10 kişiye yaptırım kararı aldı.

Demokratik Kongo'da inşaat çöktü: 7 ölü

Demokratik Kongo'da inşaat çöktü: 7 ölü

Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin başkenti Kinşasa'da inşaatın çökmesi sonucu 7 işçi hayatını kaybetti.

Çarpıcı şekilde evsizlerin portrelerini çekti

Çarpıcı şekilde evsizlerin portrelerini çekti

Amatör fotoğrafçı Lee Jeffries'in çektiği birbirinden ilginç evsizlerin fotoğrafları büyük beğeni topladı. Londra'da yaşayan evsizlerin portrelerini çeken genç fotoğrafçı milyonların içinde yaşayan kimsesizlerin adeta imdat çığlığı oluyor.

Putin, ilk kez FETÖ elebaşı Gülen hakkında yorum yaptı

Putin, ilk kez FETÖ elebaşı Gülen hakkında yorum yaptı

Rusya Devlet Başkanı Putin, hangi yöntemle olursa olsun başka bir ülkenin iç siyasi sürecine müdahalenin kendileri için kabul edilemez olduğunu söyledi.

BM'den nükleer silah hamlesi

BM'den nükleer silah hamlesi

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda nükleer silahların yasaklanmasına yönelik görüşmelerin başlamasına ilişkin verilen önerge, nükleer güç sahibi ülkelerin karşı çıkmasına karşın kabul edildi.

Doların yükselişiyle ilgili Ekonomi Bakanı Zeybekci'den açıklama

Doların yükselişiyle ilgili Ekonomi Bakanı Zeybekci'den açıklama

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "TL'nin döviz karşısında, daha doğrusu dolar karşısındaki değer kaybıyla ilgili bizim endişe duymamızı gerektirecek bir şey yoktur" dedi.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı yüzde 3.73

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı yüzde 3.73

Merkez Bankası’nın 2016 yılı enflasyon tahmini yüzde 7.5. Buna göre, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı yüzde 3.73 olacak. Taban maaş bin 389 liraya kadar çıkacak.

Dolar rekorunu tazeledi

Dolar rekorunu tazeledi

Dolar, TL karşısındaki rekorunu tazeledi.

1 gün çalışana da tazminat

1 gün çalışana da tazminat

Çalışma Bakanlığı, kıdem tazminatı sorununun çözümünü gündeminin ilk sıralarına aldı. Yeni sistem ile fon dönemi başlayacak, 1 gün bile çalışanın kıdem tazminatı olacak.

Net kar ve gelirleri arttı

Net kar ve gelirleri arttı

ABD'li teknoloji devlerinden Google ve ana kuruluşu Alphabet'in bu yılın üçüncü çeyreğinde net kar ve gelirleri arttı.

Enseyi karartmayalım

Enseyi karartmayalım

CEO Club Bankacılar Zirvesi’nde bir araya gelen 6 bankanın genel müdürü, 2016’nın zor geçtiğini belirterek “Buna rağmen sektör güçlü durdu, 2017 daha iyi olacak. Enseyi karartmayalım. Türkiye’nin inanılmaz büyüme potansiyeli var” dedi.

ATO’da FETÖ temizliği için istifa rüzgarı esti

ATO’da FETÖ temizliği için istifa rüzgarı esti

Ankara Ticaret Odası’nda 8 asıl ve 5 yedek üyenin istifasının ardından dün de Başkan Salih Bezci istifasını açıkladı. ATO’da istifaların perde arkasında Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik temizlik olduğu konuşuluyor.

İslami Finans alanında Türkiye’de bir ilk

İslami Finans alanında Türkiye’de bir ilk

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ), Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSEFAM) binasını, bugün düzenlenecek törenle açıyor.

Scania güvenli sürüşün şifresini araştırdı

Scania güvenli sürüşün şifresini araştırdı

Otomasyon teknolojilerinin gelişmesiyle sürücüler ve araçlar arasındaki etkileşim daha fazla önem kazanıyor.

Sabancı Holding’den birlik beraberlik mesajı

Sabancı Holding’den birlik beraberlik mesajı

Sabancı Holding, Cumhuriyet Bayramı için birlik ve beraberlik mesajları içeren bir kampanya hazırladı. CEO Kurtul “Türkiye 15 Temmuz’da uçurumun eşiğinden döndü. Bu yıl 29 Ekim daha farklı anlamlar içeriyor” dedi.

Ziraat Türkiye Kupası'nda gruplar belli oluyor

Ziraat Türkiye Kupası'nda gruplar belli oluyor

Futbolda Ziraat Türkiye Kupası'nda gruplar, 2 Kasım Çarşamba günü belli olacak.

UEFA açıkladı! Fenerbahçe maçında...

UEFA açıkladı! Fenerbahçe maçında...

UEFA resmi sitesinden yaptığı açıklamayla Old Trafford'da oynan Manchester United - Fenerbahçe maçında rekor kırıldığını açıkladı.

Arroyo, Galatasaray'a geri mi dönüyor?

Arroyo, Galatasaray'a geri mi dönüyor?

Euroleague'de Maccabi Tel Aviv'e yenilip 3'te 0 yapan Galatasaray Odeabank'ta fatura Russ Smith'e çıkmak üzere. Russ Smith, Maccabi karşısında 1 dakika süre alırken, Ataman'ın oyuncu hakkında yorumları Amerikalı oyuncunun gönderileceği şeklinde yorumlandı.

Trabzonspor 120 milyon TL'yi geçti!

Trabzonspor 120 milyon TL'yi geçti!

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, 120 milyon TL'lik gelir hedefini aştıklarını ve 2017 yılında bunun sürekliliğini sağlamak istediklerini açıkladı.

12 yıl sonra tekrardan rakip oldular

12 yıl sonra tekrardan rakip oldular

Galatasaray ile Adanaspor, Spor Toto Süper Lig'de yarın 12 yıl sonra birbirlerine rakip olacak.

Kenan Sofuoğlu'nun son yarışı Katar'da!

Kenan Sofuoğlu'nun son yarışı Katar'da!

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun şampiyonluğunu ilan ettiği organizasyonda, sezonun son yarışı hafta sonu Katar'da düzenlenecek.

NBA'de gecenin sonuçları

NBA'de gecenin sonuçları

NBA'de San Antonio Spurs, deplasmanda Sacramento Kings'i 102-94 yendi. Los Angeles Clippers, Portland Trail Blazers'ı 114-106, Chicago Bulls da sahasında Boston Celtics'i 105-99 mağlup ederek sezona galibiyetle başladı.

Futbolda haftanın programı

Futbolda haftanın programı

Spor Toto Süper Lig ve TFF 1. Lig'de haftanın programı...

İpek Soylu Çin'de yarı finalde!

İpek Soylu Çin'de yarı finalde!

Milli tenisçi İpek Soylu, Çin'de düzenlenen Liuzhou Tenis Turnuvası'nda teklerde yarı finale yükseldi.

Tolga Ciğerci'den Galatasaray itirafı!

Tolga Ciğerci'den Galatasaray itirafı!

Galatasaraylı futbolcu Tolga Ciğerci, "Almanya günlerimde kafelere gidip arkadaşlarımla Galatasaray'ın maçlarını izlerdim. Şimdi, o maçları izlediğim arkadaşlarım beni arayıp, 'Galatasaray'ı seninle izliyorduk şimdi sen orada oynuyorsun' diyorlar. Bu inanılmaz bir şey" dedi.

Genç kızın karnından 6.5 kilo ur çıktı

Genç kızın karnından 6.5 kilo ur çıktı

Konya'da kilo aldığını düşünerek diyet ve spor yapmaya başlayan 23 yaşındaki Leyla Koç, kilo veremeyince muayene için gittiği hastanede yapılan kontrolde karnında 6,5 kilo ur olduğu ortaya çıktı. Büyük şaşkınlık yaşayan Leyla Koç, ameliyat edilerek sağlığına kavuşturuldu.

Yüz nakilli Uğur Acar’a 'cinayet' davası

Yüz nakilli Uğur Acar’a "cinayet" davası

Türkiye’nin ilk yüz nakillisi Uğur Acar ve 2 arkadaşı hakkında, 2 yıl önce bozulan otomobilini yakmak isterken kendini yaktığı iddia edilen Ramazan Kaya’nın ölümüyle ilgili kasten öldürme suçlamasıyla dava açıldı.

Mobil cihazlar pazar günü saatini otomatik olarak 1 saat geri alacak

Mobil cihazlar pazar günü saatini otomatik olarak 1 saat geri alacak

Türkiye'de bu yıl kış saatine geçmek için saatleri bir saat geri alınmıyor. Ancak bu pazar (30 Ekim) gününe dikkat etmek gerekiyor. Bunun sebebi de akıllı telefonlar ve bilgisayarlar başta olmak üzere birçok cihazın otomatik saat ayarlara sahip olması. Güncellenmeyen işletim sistemleri ve yazılımlar yüzünden pazar günü saatiniz bir saat

Müşterinin arabasıyla drift yapmaya çalışan tamirci bir anda...

Müşterinin arabasıyla drift yapmaya çalışan tamirci bir anda...

Müşterinin arabasıyla aşırı hız yapan tamirci çırağının drift merakı kazayla sona erdi. Araçla drift yapmaya çalışan tamirci bir anda bariyerlere çarpıyor. O anlar araç kamerası tarafından saniye saniye böyle kaydedildi.

Bacakları olan balık bilim dünyasını şaşırttı!

Bacakları olan balık bilim dünyasını şaşırttı!

Yeni Zelanda'da oltaya takılan bacaklı ve simsiyah fenersi balığı için daha önce görülmemiş bir tür olabileceği söyleniyor.

Nişan günü ihanet intihara sürükledi

Nişan günü ihanet intihara sürükledi

Türk Hava Yolları’nın 6 yıllık kabin memuru 31 yaşındaki Eda Özdemir’in, ABD New York’ta yaşamına son vermesinin altından aşk acısı çıktı. İstanbul-New York seferi için gittiği kentte kaldığı otelin tuvaletinde kendini asarak yaşamına son veren Özdemir’in bir yakını, genç kadının 17 ay önce biten ilişkisinin ardından yaşadığı travmayı a

Annesi 176, 13 yaşındaki oğlu 102 kilo

Annesi 176, 13 yaşındaki oğlu 102 kilo

Amasya’nın Taşova ilçesinde yaşayan 176 kilo ağırlığındaki 38 yaşındaki Tülay Önder, kendisi ve 13 yaşında 102 kilo olan oğlu Murat için Sağlık Bakanı Recep Akdağ’dan yardım istedi. Mektubun incelemesinin ardından obez ambulansıyla hastaneye kaldırılan anne ve oğlu kontrolden geçirildi

Okulda kalp krizi geçiren genç kız hayatını kaybetti

Okulda kalp krizi geçiren genç kız hayatını kaybetti

İzmir’in Aliağa ilçesinde, 16 yaşındaki bir lise öğrencisi, okul bahçesinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Genç kız, ilçe genelinde yapılan atletizm müsabakalarında aldığı başarılarla adından söz ettirmişti.

Fındığı tanıtmak için karavanıyla tura çıktı

Fındığı tanıtmak için karavanıyla tura çıktı

Ordu'nun İkizce ilçesi Düzpelit Mahallesi Muhtarı Çalık, karavanıyla İkizce ilçesini, mahallesini ve fındığı tanıtmak için İstanbul'a doğru yola çıktı.

Çocuğun kulağından 14 larva çıktı

Çocuğun kulağından 14 larva çıktı

Adana’da kulak ağrısı şikayetiyle hastaneye götürülen 7 yaşındaki Mehmet Elma’nın kulağından, halk arasında kurtçuk olarak bilinen 14 larva çıkarıldı.