Yunanistan´da 8 paket patlayıcı bulundu

Yunanistan´ın Krioneri bölgesindeki posta merkezinde patlayıcı madde içeren 8 paket daha tespit edildi.

  • DHA
x

Geçen hafta Almanya Federal Maliye Bakanlığı´na ve Uluslararası Para Fonu (İMF) `nin Paris´teki ofisine bir gün arayla Yunanistan´dan patlayıcı madde içeren paketlerin yollanması üzerine bütün ülkedeki posta merkezlerinde daha dikkatli araştırmalar uygulanmaya başladı. 
 
Bunun sonucunda Attika´nın Krioneri bölgesindeki posta merkezinde, aralarında Eurogroup Başkanı Jeroen Dijsselbloem´un da bulunduğu Avrupa Birliği´nin ileri gelen kişilerine gönderilmek üzere patlayıcı madde içeren 8 paket bulundu. Paketlerin "gönderen" kısmında ise eski Maliye Bakanı Gikas Harduvelis gibi Yunanistan´ın ekonomi ve politika dünyasından tanınmış isimlerin yazıldığı görüldü.
 
Hafta sonunda gönderildikleri düşünülen paketler uzmanlar tarafından incelenmek üzere kriminoloji laboratuvarına gönderildi. 
 
Geçen hafta Çarşamba günü Almanya Maliye Balanı Wolfgan Schauble´ye Yunanistan´ın ana muhalefet partisi Başkan Yardımcısı Adonis Georgiadis´in adıyla, Perşembe günü de Uluslararası Para Fonu (İMF) `nin Paris´teki ofisine yine ana muhalefet partisi Yeni Demokrasi'nin sözcüsü Vasilis Kikilias´ın adıyla gönderilmişti. Şimdiye kadar bu eylemlerin yalnız ilkini Yunanistan´da faaliyet gösteren anarşist örgüt "Ateş Hücreleri Komplosu" üstlendi. 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
23 Nisan’ın karanlık yüzü: Çalışan çocuklar

23 Nisan’ın karanlık yüzü: Çalışan çocuklar

En çok askeri harcama yapan ülkeler

En çok askeri harcama yapan ülkeler

Dünyanın en çılgın evi!

Dünyanın en çılgın evi!

9 yıl önceki yumurtanın içini açınca...

9 yıl önceki yumurtanın içini açınca...