13 Ağustos 2020 Perşembe / 23 ZilHicce 1441
Gece modu

'İzmir Fuarı, Expo 2020 Adaylığıyla Örtüştü'

İzmir Valisi Mustafa Toprak, bu yıl 82'nci kez düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı'nda EXPO stantlarına gösterilen ilgiden, halkın süreci sahiplenmesinden mutlu olduklarını söyledi.

İZMİR/STAR04 Eylül 2013 Çarşamba 11:33 - Güncelleme: 04 Eylül 2013 Çarşamba 11:41
Fuarda kurulan stantları gezen ve Cumhuriyetin kuruluşuyla birlikte fuarcılık geleneğinin İzmir'de başladığını aktaran Vali Toprak, Türkiye'nin en büyük sosyal, kültürel, ticari buluşmalarının burada yaşandığını belirterek, "Fuarcılık denince akla İzmir gelir, kentin EXPO 2020' ye aday olması da bu köklü geleneğin, birikimin ve deneyimin sonucudur. EXPO 2020 İzmir Genel Sekreterliğimizin Lozan Meydanı'nda ve 2. holde açtıkları özel tasarımlı stantlarımıza fuar ziyaretçilerinin gösterdiği ilgi bizi, kentin EXPO 2020 yolculuğuna emek verenleri motive etmiştir, güç katmıştır. İzmir'deki meslek ve sivil toplum örgütlerine kamu kurumlarına fuar yönetimine, kent halkına, katılımcı 1.125 firmaya ayrı ayrı teşekkür ederim" diye konuştu.

İZMİR FUARI EXPO TANITIM ORGANİZASYONUNA DÖNÜŞTÜ.
82'nci kez düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı'nın her noktasında EXPO tanıtımına önem verdiklerini aktaran İzmir Valisi ve EXPO 2020 Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Başkanı Mustafa Toprak, yerelde oluşan güçlü algının genele taşıdıklarını ve uluslararası çalışmalara ağırlık verdiklerini kaydetti. Vali Toprak, "Fuara katılan 63 ülkeyle görüşmeler gerçekleşti. Aralarında katılımcı ülke bakanlarının, bakan yardımcılarının olduğu 10 ülkeden 16 EXPO delegesine resepsiyon verdik. İzmir'e dokunan, kenti insanını, sosyal yaşamın zenginliğini gözlemleyen delegelerin etkilendiğini görüyoruz" dedi

VALİ TOPRAK İZMİR'İN ADAYLIĞINI İNGİLİZCE ANLATTI
Vali Toprak, yabancı ülke stantlarını ziyaret ederek, ülke temsilcileriyle İngilizce sohbet etti. Kentin EXPO 2020 adaylığı için destek istedi. Vali Toprak, Hilton Otel'de düzenlenen resepsiyonda da delegasyona İngilizce hitap etmişti. Resepsiyonda şehrin sahip olduğu organizasyon potansiyeli, tarihsel geçmişi, bölgesel gücü, turizm, sağlık, tarım, eğitim, bilim ve sanayi alanında kaydettiği gelişmeleri anlatmıştı.

EXPO 2020 İZMİR GENEL SEKRETERLİĞİ SİZİ STANTLARA BEKLİYOR.
EXPO 2020 İzmir Genel Sekreterliği'nin fuar alanındaki stantları ise dolup taşıyor. Stantları ziyaret eden tüm misafirlere EXPO 2020 İzmir tanıtımı yapılıyor, kendilerine hatıra küçük tanıtım materyalleri ve bilgilendirici broşürler veriliyor. Organizasyon süresince 2. Hall deki stantta EXPO pulları sergisi, İzmir ve Sağlık temalı sergi, Vasıf Çınar meydanında ise gelecek nesillerin hayali/Herkes için sağlık temalı sergi bulunuyor. Dış Aktivite standında sunucu eşliğinde ödüllü çarkıfelek ve puzzle yarışmaları ayrıca EXPO karakterleri ve gece show'u gerçekleştiriliyor. Bilgilendirme bölümünde ise Sağlık Bakanlığı, Kızılay, Medikal Park ve Şifa Hastanesi kan bağışı, vücut kitle endeksi ölçümü, organ bağışı, diş bakımı hizmetleri veriyor.