EGE

İzmir’in yolarında çukurlar açar

CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentin her noktasına ‘Her yer İzmir gibi olsun’ yazılı afişler astırdı. Ancak, çukurdan geçilmeyen sokaklar, toplanmayan çöplerle dolu

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Atakan ŞEN

İzmir Büyükşehir Beleyesi, Kordon başta olmak üzere deniz kıyısında fotoğraflar ile afiş yaptırıp kentin her köşesine 'Her Yer İzmir gibi olsun' yazdırdı. Kenti, sadece kıyı şeridinde gören Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu›nun, arka sokaklara gitmediği ve kentin ne hale geldiğini görmediğini, muhabirimiz Atakan Şen dolaşarak fotoğrafladı. Kentin merkezi olan Konak ilçesinin Gültepe, Toros, Ballıkuyu Mahallesi’ni gezen muhabirimiz, sokaklardaki çöplerin toplanmadığını, yol kenarlarının moloz yığınları ile dolu olduğunu, yolların çukurlarla dolu olduğunu fotoğrafladı. Kıyı şeridinde temiz bir İzmir algısı oluşturmak adına çöp konteynırları suni çimle kaplı giydirmeler koyulurken arka sokaklarda eskimiş çöp konteynırları olduğu ve çöplerin ise ağzına kadar dolu olduğu görüldü. Başkan Kocaoğlu yönetimindeki İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin arka sokaklarda oturan vatandaşlara gösterdiği değer ise bu şekilde ortaya çıktı. 

MOLOZ YIĞINI HALİNE GELMİŞ

Öte yandan İzmir'de sürücülerin en büyük şikayetlerinden biri ise çukur olan yollar. Başta İZSU ekiplerinin çalışma yaptığı yerleri kapatmaması sonrası oluşan çukurlar ve asfaltlama çalışmalarının iyi yapılmaması sonrası oluşan çukurlar yolları adeta köstebek yuvasına çevirdiği görüldü. Ballıkuyu Mahallesi’nde İzmir’in en uzun Caddeleri arasında yer alan ve turistlerin uğrak noktası Agora Ören Yeri’nden görünen ve manzarası ile körfezi ayaklarının altına seren Hacı Ali Efendi Caddesi’nin durumu ise içler acısı. Yolun bir bölümü toprak yol haline gelmişken yol kenarına molozların yığılmış bir şekilde durması İzmir’in nasıl yönetildiğini gösteren bir manzarayı gösterdi. Yine kentin uzun caddelerinden olan Konak Varyant’tan başlayıp Mithat Paşa Mahallesi Muhtarlığı’na kadar giden Halil Rıfat Paşa Caddesi, köstebek yuvası gibi olmuşken cadde boyunca sağında ve solunda merdivenlerin bakımsız ve kırılmış halleri içleri sızlatıyor. 

KANALİZASYON KOKU SALIYOR

Öte yandan, sahil şeridine çıkan Göztepe bölgesindeki kanalizasyondan gelen koku ise, şehrin vitrini olan ve en çok uğrak noktası olan sahil şeridini kokutuyor. Sadece bir kaç bölgeden çekilen bu fotoğraflar bile İzmir’in nasıl yönetildiğini gösterirken Başkan Aziz Kocaoğlu’nun İzmir’in her yerine astırdığı ‘Her Yer İzmir gibi olsun’ sloganına soracağımız tek soru ise ‘’Emin misin Başkan, her yer İzmir gibi çukur, kokan, bakımsız şehir mi olsun?’’

 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Bu hayvanı görenler bir daha bakıyor...

Bu hayvanı görenler bir daha bakıyor...

Galatasaray'dan dev transfer operasyonu!

Galatasaray'dan dev transfer operasyonu!

Ersun Yanal ilk maçında hayal kırıklığı yaşadı

Ersun Yanal ilk maçında hayal kırıklığı yaşadı

Görüntüsüyle bile dehşete düşüren en zehirli 15 yılan türü

Görüntüsüyle bile dehşete düşüren en zehirli 15 yılan türü

En Çok Okunanlar