EGE

Yazıcı, başarılı iş kadınını kutladı   

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Manyas İlçesi’nde ziyaret ve incelemelerde bulundu.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Yazıcı, ilk ziyaretini Manyas Kaymakamlığı’na yaptı. Kaymakam Vekili Emrah Akduman, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Erdinç Boztepe ve Emniyet Amiri Enes Dündar ile toplantı yapan Yazıcı daha sonra şehit polis Cem Genç ile şehit er İsmail Okur’un ailelerini ziyaret ederek bir süre görüştü. Vali Ersin Yazıcı’nın son durağı ise kırsal Kulak Mahallesinde KOSGEB’den aldığı krediyle işe başlayarak çeşitli ot ve bitkiler ile bakliyat unlarından makarna ve tarhana üreten Serap Karakaş’ı imalathanesine gitti. Karakaş, Vali Yazıcı’ya üretimle ilgili bilgi verdi. Karakaş, makarnaları yörede yetişen endemik bitkilerle fabrikalarda kimyasal işlem görmemiş bakliyattan yaptığını söyledi. Serap Karakaş, “Burada sağlıklı makarnalar üretmeye çalışıyoruz. En son çalışmalarımızda gluten, çölyak hassasiyeti, sindirim sistemi, şehir hastalıkları diyebileceğimiz hassasiyete duyarlı olanlara yönelik bakliyat makarnaları ile glutensiz olanları üretmeye başladık” dedi. 

BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ 

Kadın girişimcilerin hem Balıkesir’de, hem de ülke genelinde ekonomiye katkılarının gün geçtikçe arttığını, iş dünyasındaki yerlerinin de pekiştiğini belirten Vali Ersin Yazıcı, “Kadınlarımızı, iş hayatında görmekten ve onların önemli başarılarına tanıklık etmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı. Yazıcı, “Bu yüzden, onların önemli başarılara imza atmasını sağlayacak her türlü projenin tüm kurumlarımızla birlikte destekçisi olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu. 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
CHP´li İlhami Özcan Aygün Trabzonlulara hakaret etti

CHP´li İlhami Özcan Aygün Trabzonlulara hakaret etti

Kayayı, petrol üretiminde ve kanser ilacında kullanmak için çalışıyorlar

Kayayı, petrol üretiminde ve kanser ilacında kullanmak için çalışıyorlar

Denizlerin en korkunç ve ilginç canlıları

Denizlerin en korkunç ve ilginç canlıları

PFDK tarafından verilen rekor cezalar

PFDK tarafından verilen rekor cezalar

En Çok Okunanlar